Algoritmus SHA-2 je nyní výchozí, GeoTrust EV má nový Intermediate

(10. 12. 2014) Certifikační autority Symantec budou nyní používat jako výchozí algoritmus SHA-2. Použití SHA-1 je časově omezeno. GeoTrust EV certifikát má nový Intermediate certifikát.

Výchozím algoritmem pro podpis CA je SHA-2

Od včerejška certifikační autority používají pro svůj podpis ve vystavených certifikátech jako výchozí algoritmus SHA-2. Tento krok je součástí plynulého přechodu z SHA-1. Více informací o přechodu z SHA-1 na SHA-2 najdete v našem Magazínu o SSL certifikátech..

SSLmarket umožňuje zákazníkům upřesnit algoritmus u každé objednávky certifikátu. Výchozí volba je nyní SHA-2, a certifikát s SHA-1 bude vystaven pouze pokud bude tato možnost vybrána.

Mohu ještě použít SHA-1?

Na použití SHA-1 platí restrikce. Symantec a podřízené autority SHA-1 nepoužijí u certifikátu, který má expiraci po 31. 12. 2016. Taková objednávka certifikátu či prodloužení už nebude s SHA-1 přijata.

Nový Intermediate pro GeoTrust True BusinessEV

Nejoblíbenější EV certifikát v naší nabídce dostává nový Intermediate certifikát, bude tedy vystavován novou autoritou.

Pro zákazníky SSLmarketu to však neznamená komplikaci, protože ke každému certifikátu dostanou vždy zcela odpovídající certifikáty CA. U každé objednávky posíláme Intermediate certifikáty, které k nim přidává vystavující autorita.

V případě potřeby se neváhejte obrátit na zákaznickou podporu SSLmarket.