Certifikáty GeoTrust budou vydávány novým intermediatem

Logo certifikační autority GeoTrust

(5. 12. 2013) Certifikační autorita GeoTrust v rámci zkvalitňování svých služeb integruje vlastní infrastrukturu SSL certifikátů pod existující systém Symantecu (dříve Verisign). V důsledku této změny, která bude přínosem pro zákazníky díky urychlení vystavování certifikátů, budou všechny nové SSL certifikáty GeoTrust vystavovány s novým Intermediate certifikátem.

Změna proběhne ve dvou krocích

V první vlně bude od 6. 12. používán nový Intermediate certifikát GeoTrust SSL CA - G2, kterým se vystavují certifikáty True BusinessID včetně varianty Wildcard. Certifikát s rozšířeným ověřením True BusinessID EV bude vystaven z Intermediate certifikátu GeoTrust Extended Validation CA - G2.
V druhé vlně dojde ke změně intermediate certifikátů vystavujícího certifikáty RapidSSL a QuickSSL. Konkrétní datum zatím neznáme, ale stane se tak v roce 2014.

Tato změna nemusí zákazníky znepokojovat, protože nový Intermediate certifikát obdržíte e-mailem spolu s nově vystaveným certifikátem, takže jej nemusíte hledat. Stačí ho nasadit na server při instalaci nového certifikátu. Jak na to vám poradí nápověda na SSLmarket.cz.

Kořenový SSL certifikát GeoTrust zůstává nezměněn, takže touto změnou není ovlivněna důvěryhodnost certifikátů v prohlížečích. Více informací naleznete na našem blogu.