CSR request a privátní klíč si můžete vygenerovat v objednávce

(12.5.2017) Zákazníci SSLmarketu mají nyní možnost vytvořit si CSR request a privátní klíč přímo ve své objednávce. Tuto možnost ocení ve chvíli, kdy nemají přístup na server nebo na něm nedokáží CSR vygenerovat.

Máte problém se získáním CSR? V SSLmarketu už nemusíte

CSR request obsahující veřejný klíč je nutným předpokladem pro vydání SSL certifikátu. Často je dodání CSR pro zákazníka problém, protože musí kontaktovat administrátora serveru, zařízení CSR neumožňuje vygenerovat (NASy a jiná síťová úložiště), nebo hosting není ochoten zadarmo CSR vytvořit (to se netýká hostingu CZECHIA.COM, se kterým můžete vytvořit CSR v centru administrace, stejně jako ho jedním kliknutím nainstalovat).

Aby v těchto případech naši zákazníci nemuseli používat nedůvěryhodné generátory CSR, u kterých hrozí kompromitace privátního klíče, doplnili jsme možnost vytvoření privátního klíče a CSR přímo v objednávce.

Jak CSR a privátní klíč vygenerovat

U každého dialogu pro vložení CSR nyní vidíte novou možnost Vygenerovat CSR.

Po jejím stisknutí bude vygenerován privátní klíč a CSR request, které uvidíte ve dvou formulářích. Privátní klíč si zkopírujte a uložte pro budoucí instalaci SSL certifikátu.

Privátní klíč samozřejmě neukládáme, takže ho není možné obnovit! Uložte ho na bezpečném místě pro pozdější nahrání na server. Privátní klíč uchovávejte v soukromí - nesmí se dostat do nepovolaných rukou! Slouží k dešifrování dat zašifrovaných certifikátem a bez něj certifikát nemůže na serveru fungovat.

V případě potřeby nahlédněte do článku nápovědy věnujícímu se uživatelskému účtu SSLmarket, nebo se obraťte na zákaznickou podporu SSLmarket.