Gmail zvyšuje úroveň zabezpečení komunikace s jinými poskytovateli

(Brno, 14. 12. 2012) Nejznámější a největší poskytovatel freemailu Gmail zapíná HTTPS protokol pro všechny servery jiných poskytovatelů, ze kterých si do Gmailu stahujete poštu. Přihlašovací údaje k jiným poskytovatelům budou nyní v bezpečí.

Gmail by Google

Google v článku podpory Gmailu uvádí, že zvyšuje zabezpečení přenosu informací mezi Gmailem a jinými poskytovateli e-mailových služeb. Přes funkci Mail Fetcher můžete přidat schránky jiných poskytovatelů e-mailu, ze kterých se budou zprávy automaticky stahovat. Váš Gmail je nyní bude stahovat přes zabezpečený HTTPS protokol a pouze ze serveru, na kterém je důvěryhodný certifikát. Máte jistotu, že přihlašovací údaje k poště u jiných poskytovatelů jsou šifrovány a nemůže je nikdo jiný získat nebo komunikaci odposlouchávat.

Zodpovědný poskytovatel e-mailových služeb musí mít své servery zabezpečeny SSL certifikátem, aby nedocházelo ke krádežím přihlašovacích údajů uživatelů.

Velmi důležitá je i důvěryhodnost certifikátu a výběr známé certifikační autority. Použitím důvěryhodného certifikátu autorit Symantec, Thawte, GeoTrust nebo RapidSSL máte jistotu, že nenastane žádný problém s komunikací s Google ani s e-mailovými klienty uživatelů, jako například Microsoft Outlook.

Tématem se budeme zabývat i na našem blogu.