Chrome 62 zpřísní pravidla pro nezabezpečené stránky na HTTP

(18.9.2017) Pokud vaše stránky stále běží na zastaralém protokolu HTTP, máte nejvyšší čas to změnit. Nová verze Google Chrome 62, která vyjde již v říjnu 2017, ještě více zpřísní pravidla pro nezabezpečené weby a přinese dvě další zásadní změny v upozorňování na nedůvěryhodné stránky.

Upozornění Nezabezpečeno se objeví u všech formulářů na HTTP

Prohlížeč Chrome již varuje uživatele na nezabezpečené přihlašovací formuláře a formuláře, přes které probíhají platby. V nově vydané verzi ale bude aktivně upozorňovat na všechny stránky, které poběží na protokolu HTTP a do kterých uživatel zadá jakákoli data. Půjde tedy o nezabezpečené stránky se všemi formuláři, kam uživatel napíše například svůj e-mail, telefon či další údaje.

Nezabezpečená stránka v prohlížeči Chrome
Nezabezpečená stránka v prohlížeči Chrome.

Proč Google Chrome varuje uživatele? Protokol HTTP je již zastaralý a hrozí u něj snadný odposlech přenášených dat a následně i jejich zneužití. Google se snaží vyvíjet iniciativu pro rychlejší prosazení šifrovaného protokolu HTTPS a lepší zabezpečení uživatelů webů.

Chrome upozorní na všechny stránky na HTTP v anonymním režimu

Druhým opatřením nové verze prohlížeče Chrome je upozornit uživatele v anonymním režimu na prohlížení všech stránek na HTTP. Časem pak Google plánuje použít stejné varování pro všechny stránky na HTTP i ve standardním režimu.

Pokud vaše stránky stále běží na zastaralém protokolu HTTP, máte skvělou příležitost přejít na šifrovaný protokol. K zapnutí HTTPS potřebujete správný SSL certifikát.

Snadná cesta k zabezpečení vašeho webu

SSL certifikát slouží jako nástroj pro zabezpečení přenosu dat v rámci internetu mezi serverem s webovou prezentací a prohlížečem (uživatelem). Na SSLmarket zajišťujeme našim zákazníkům důvěryhodné SSL certifikáty od těch největších certifikačních autorit. Stačí si jen vybrat. Navíc vám s výběrem toho správného certifikátu poradíme a naše technická podpora vám pomůže s jeho nastavením.

Využijte snadnou cestu k získání důvěryhodného SSL certifikátu ještě dnes. Obraťte se na nás.