Plná podpora Certificate Transparency a změna DV intermediate certifikátů

(22. 2. 2016) Symantec dokončuje podporu Certificate Transparency u DV certifikátů, ty budou vystavovány s novými intermediate certifikáty. S tím souvisí nové intermediate certifikáty pro RapidSSL, RapidSSL Wildcard, QuickSSL a QuickSSL Premium.

Certificate Transparency pro všechny certifikáty

Po nedávném zapnutí Certificate Transparency u OV certifikátů bude kompletní podpora této bezpečnostní funkce dokončena 29. 2., kdy ji začnou podporovat i DV certifikáty Symantec.

Všechny SSL certifikáty od CA Symantec, Thawte, GeoTrust a RapidSSL budou od konce února zabezpečeny pomocí Certificate Transparency.

Změna intermediate certifikátů - co znamená a koho se týká?

Změna znamená vystavování nových certifikátů jinou zprostředkující CA a jedná se o technickou záležitost, kterou uživatel ani nepostřehne. Důležitá je pro administrátora, který zprostředkující certifikáty potřebuje k instalaci na server.

Změna se týká pouze nově vydaných certifikátů RapidSSL, RapidSSL Wildcard, QuickSSL a QuickSSL Premium, nikoliv již platných. Ty se měnit nemusí.

Kde intermediate certifikáty najdu?

Aktuální Intermediate certifikáty najdete vždy v naší zprávě o vystavení, a nemusíte je nikdy hledat. Certifikáty jsou vždy aktuální a správné; při každém vystavení je načítáme přes API přímo od certifikační autority.

Intermediate certifikáty samozřejmě najdete i na webu certifikačních autorit Symantec a Thawte.

Nevíte si rady? Kontaktuje naši podporu

V případě potřeby se neváhejte obrátit na zákaznickou podporu SSLmarket.