ACME je dostupné pro všechny certifikáty; přístupy získáte v zákaznickém účtu

(12.3.2024) S radostí oznamujeme, že přístupy k ACME (umožňující automatizaci životního cyklu certifikátů) získáte přímo ve vašem zákaznickém účtu. Nově můžete ACME využit i pro DV certifikáty, podporované jsou všechny typy ověření. Pro využití ACME už není nutné kontaktovat naši zákaznickou podporu.

Proč bych měl chtít ACME používat?

ACME využijete pro automatické získání certifikátů a s jeho pomocí můžete automatizovat celý jejich životní cyklus. O prodlužování a instalování se vůbec nemusíte starat, to zajistí příslušný ACME klient přímo na serveru. Jednou nastavíte do agenta tzv. ACME credentials a ten vše bude dělat za vás. Více informací o ACME najdete zde.

ACME a ověření certifikátů

ACME je nově dostupné pro DV certifikáty s doménovým ověřením, u kterých se kromě domény nic jiného neověřuje a které neobsahují záznamy o vlastníkovi. Tyto certifikáty získáte díky ACME plně automaticky a bez dalších kroků.

Pro OV a EV certifikáty, které obsahují ověřenou organizaci držitele, platí přísnější pravidla. Před úspěšnou žádostí o certifikát skrze ACME je potřeba, aby proběhlo ověření organizace a bylo platné. Doména se už předem ověřovat nemusí, lze ji ověřit během ACME požadavku, ale stále doporučujeme to udělat společně s ověřením organizace. Pokud tyto předpoklady nesplňujete a organizace není ověřena, tak nebude žádost o certifikát dokončena a skončí time-outem.

Pokud jsou obě podmínky splněny, získá ACME klient OV/EV certifikát obratem jako doménový DV. O půlnoci daného dne se pak certifikáty naimportují k ostatním certifikátům a uvidíte je i na vašem zákaznickém účtu.

Upozornění: Využití ACME předpokládá zpětnou fakturaci certifikátů dle vašeho platného ceníku (najdete ho v zákaznickém účtu). Na konci měsíce vám bude za takto vydané certifikáty vystavena souhrnná faktura.