GeoTrust True BusinessID EV certifikát

Nejdůvěryhodnější SSL certifikát od společnosti GeoTrust s rozšířeným ověřením (Extended Validation). Internetové prohlížeče uživatele informují o zabezpečení výraznou zelenou barvou adresního řádku s informací o společnosti, pro kterou je SSL certifikát vystaven. Díky zabezpečení projektů EV certifikátem GeoTrust se zvyšuje důvěryhodnost a prestiž provozovatele.

 • Rozšířené ověření společnosti (EV)
 • Zelený adresní řádek s názvem společnosti
 • Důvěryhodný pro 99,9% prohlížečů
 • Bezplatné přegenerování certifikátu
 • 30 denní garance vrácení peněz
 • Peněžní záruka $1 500 000
 • Možnost zabezpečení až 100 domén
 • Neomezená serverová licence
 • Platnost 1-2 roky
 • Podpora technologie SAN/UC
 • GeoTrust Site Seal pečeť
 • Zákaznická podpora v češtině
Objednat

Doporučené použití certifikátu

EV SSL certifikát lze doporučit pro všechny důležité webové projekty. Své místo nachází samozřejmě v bankovním a finančním sektoru, ale také v komerčních webových projektech, kde je kladen požadavek na nejvyšší stupeň ověření a zabezpečení.
Je možné ho současně využít na zabezpečení až 101 domén na různých serverech. Důležitá je také podpora pro zabezpečení serveru Microsoft Exchange.

Ceník GeoTrust True BusinessID EV certifikátu

1 rok 2 roky Objednat
NOVÝ (NEW)
Cena rok / CA / ušetříte
5 990 Kč
5 990 Kč / $299 / -1903.3%
10 490 Kč
5 245 Kč / $523 / -1905.7%
OBNOVA (RENEW)
Cena rok / CA / ušetříte
5 990 Kč
5 990 Kč / $299 / -1903.3%
10 490 Kč
5 245 Kč / $523 / -1905.7%
Rozšíření SAN/UC 1 110 Kč 1 900 Kč

Certifikát lze rozšířit o 4 až 100 SAN/UC. Cena uvedena za 1x SAN/UC subjekt. Ceny uvedené bez DPH. • Detail certifikátu
 • Podpora více domén (SAN/UC)
 • Ověření a doba vystavení
 • Platnost a obnova

Zobrazení certifikátu v prohlížeči

Všechny nabízené SSL certifikáty jsou plně důvěryhodné a návštěvníci webových stránek nejsou obtěžováni jakýmkoliv hlášením o nedůvěryhodnosti. V internetovém prohlížeči je informace o zabezpečené komunikaci pomocí EV SSL certifikátu zobrazena v adresním řádku výraznou zelenou barvou, dále ikonkou zámečku a písmenkem "s" u protokolu http. Rozkliknutím zámečku si můžeme ověřit provozovatele stránek a vydavatele certifikátu. Více informací o zobrazení certifikátu v prohlížeči.

Zobrazení certifikátu GeoTrust True BusinessID v adresním řádku prohlížeče
Detail certifikátu GeoTrust True BusinessID EV v prohlížeči

Podpora zabezpečení více domén

SSL certifikát podporuje technologii SAN/UC (Subject Alternative Name/Unified Communications), která umožňuje chránit jedním SSL certifikátem více domén (subjektů). Lze tak výrazně šetřit vstupní náklady na získání SSL zabezpečení pro více webových projektů.
Certifikát podporuje získat k základní doméně až 100 dalších domén (subjektů). Celkem tak lze zabezpečit až 101 spolu nesouvisejících domén. Lze objednat minimálně 4x SAN/UC.
Cena za rozšíření SAN/UC je vždy za jeden subjekt a počet domén (subjektů) se zadává během objednávky. Během platnosti certifikátu je možné SAN domény měnit nebo také doplňovat. Hlavní doménu nelze v době platnosti měnit.

Alternativní jména
Při objednání certifikátu pro doménu s www bude certifikát platný i pro samostatnou doménu bez www. Certifikát potom obsahuje dva alternativní názvy předmětu: www.nazev-domeny.cz a nazev-domeny.cz. Tato možnost však neplatí pro jiné kombinace (např. www.test.sslmarket.cz).

Příklady použití

 • www.sslmarket.cz (FQDN - plně kvalifikované doménové jméno)
 • mail.sslmarket.cz (subdoména)
 • autodiscover.domena.cz (služba Microsoft Exchange)
 • owa.exchange.local (interní doménové jméno)
 • EXCHANGE01 (interní název serveru / NetBIOS název)
 • 10.0.0.1 (privátní IP adresa)
 • 48.179.15.35 (veřejná IP adresa)
Upozornění:V případě EV certifikátů není možné použít jako SAN interní název serveru nebo IP adresu.

Způsob ověření certifikátu

Pro zajištění nejvyšší bezpečnosti je postup vystavení EV SSL certifikátu důkladnější v procesu ověřování a z toho důvodu vystavení trvá déle, než u běžného OV certifikátu. Informace jsou ověřovány z více zdrojů a je vyžadováno zaslání ověřených dokumentů. Provádí se kontrola údajů o majiteli domény, pro kterou bude SSL certifikát vystaven, dále se ověřuje společnost žadatele, provádí se ověření kontaktní osoby a ověření zaměstnaneckého poměru kontaktní osoby.
Informace o společnosti se ověřují v obchodním rejstříku, kontaktní údaje společnosti ve veřejných telefonních seznamech, majitel domény se ověřuje v dostupných databázích správců domén.
Zaměstnanecký poměr kontaktní osoby se ověřuje pomocí dodaného formuláře od certifikační autority, který potvrzuje kompetentní osoba v organizaci (HR manažer, vedoucí). Tato osoba je následně validována telefonním ověřením. Finální ověření je provedeno telefonickým hovorem s osobou pro autorizaci uvedenou v objednávce.
Pokud certifikační autorita není schopna některé informace veřejně dohledat, vyžádá si dodatečné ověření pomocí formulářů. Vystavení certifikátu se tak prodlužuje o dobu dodatečného ověřování.

Doba vystavení certifikátu

V případě vložení správného CSR souboru do objednávky a provedení platby je proces ověření a vystavení SSL certifikátu běžně dokončen do dvou týdnů.

Platnost certifikátu

SSL certifikát je platný od data, kdy je dokončeno jeho ověření a certifikát je vystaven. Od tohoto data se počítá platnost na daný počet let, která byla zvolena v objednávce SSL certifikátu.

Přegenerování certifikátu (tzv. reissue)

Podle potřeby je možné si nechat certifikát kdykoliv ZDARMA přegenerovat (např. z důvodu smazání privátního klíče). Pro úspěšné přegenerování je nutné dodat nový CSR soubor, který obsahuje totožné údaje jako v původní objednávce.

Obnova certifikátu (RENEW)

Obnovu SSL certifikátu je možné zahájit 90 dnů před koncem jeho platnosti. Není nutné se obávat ztráty zbývající doby, po kterou by byl certifikát ještě platný. Obnovenému certifikátu bude toto období přičteno, navíc se nevyužité dny zaokrouhlují na celé měsíce nahoru. Přičtení zbývající doby je možné pouze při objednání obnovy SSL certifikátu a uhrazení min. 17 dnů před expirací.

Zobrazení pečetě certifikátu

Informace o bezpečnosti na www stránkách je možné podpořit zobrazením pečetě, která je generovaná certifikační autoritou Geotrust. Jedná se o dynamický obrázek, podle kterého uživatel ihned pozná, že stránky jsou zabezpečené SSL certifikátem. Kliknutím na pečeť lze ověřit veškeré informace o certifikační autoritě a platnosti daného SSL certifikátu. Je možné si vybrat jednu ze tří grafických variant pečetě. Využití pečetě na webových stránkách velmi doporučujeme!

Pečeť GeoTrust True Site Seal

Kompletní přehled SSL certifikátů GeoTrust v naší nabídce

SSL certifikát Cena od
SSLmarket
Cena GeoTrust Ověření Podpora
SAN/UC
Vystavení
(od)
Platnost
(roky)
Objednat
QuickSSL Premium 1 330 Kč 149 $ DV 4 10 minut 1-3 KoupitDetail
QuickSSL Premium Wildcard 6 663 Kč 479 $ DV Ne 10 minut 1-3 KoupitDetail
True BusinessID 2 463 Kč 199 $ OV 4-250 2 dnů 1-3 KoupitDetail
True BusinessID EV 5 245 Kč 299 $ EV 4-250 7 dnů 1-2 KoupitDetail
True BusinessID Wildcard 9 563 Kč 499 $ OV NE 2 dnů 1-3 KoupitDetail