DigiCert Verified Mark Certificate (VMC) Objednat

Certifikáty Verified Mark, které vydává certifikační autorita DigiCert, slouží k zobrazení symbolu odesílatele e-mailové zprávy a jeho lepší identifikaci. Díky této technologii příjemce vašeho e-mailu uvidí logo vaší společnosti ještě dříve, než samotnou zprávu otevře. Díky VMC můžeme zvýšit efektivitu své komunikace se zákazníky a důsledně je chránit proti phishingu.

Doporučené použití certifikátu

Certifikát DigiCert Verified Mark Certificate je vhodný pro společnosti, které posílají svým zákazníkům e-mailovou komunikaci. Vydává se pro domény, které jsou používány pro odesílání pošty.

Příjemci se zobrazí u zprávy logo odesilatele a může se spolehnout na to, že původ zprávy je pravý. VMC certifikát je tedy vhodný nejen pro marketing, ale také jako ochrana zákazníků před podvodnými a podvrženými e-maily.

Nasazení VMC certifikátů doporučujeme zejména bankám a finančním institucím, ale také společnostem, jejichž zákazníci se stali či mohou stát terčem phishingového útoku. VMC certifikát by měla zvážit každá společnost, která to s komunikací směrem ke klientům myslí vážně.

Ceník DigiCert VMC certifikátu

Certifikát Verified Mark Certificate podporuje až 250 FQDN SANů (DNS jména), kterými můžete za příplatek rozšířit certifikát.

Jednoletý

30 000 Kč
  • Cena při koupi od CA: 1499 USD
  • Ušetříte proti nákupu od CA
  •  

Rozšíření

+ 1x doména (FQDN): 10 000 Kč

+ 1x Wildcard: nelze použít

Objednat

Objednávka na více let

Při objednání na více let ušetříte! Certifikát můžete objednat až na 6 let. Každý rok dostanete navazující jednoletý certifikát.

  • Ušetříte čas. Jedna objednávka a platba = méně administrativy.
  • Čím delší platnost objednávky, tím vyšší úspora díky snižující se roční ceně.
  • Navazující jednoletý certifikát dostanete automaticky a včas, jen ho vyměníte.
Zjistit více

Ceny uvedené bez DPH.

Zobrazení loga v e-mailovém klientovi

Certifikáty Verified Mark (VMC) umožňují společnostem zobrazit své logo (brand) vedle pole „odesílatel“ v e-mailových klientech – příjemce ho vidí ještě před otevřením zprávy. VMC k tomu využívají technologii známou jako Brand Indicators for Message Identification (BIMI).

VMC certifikát v sobě nese logo odesilatele, které má chráněné ochrannou známkou. Použití VMC certifikátu vám přinese lepší čtenost zpráv, ale je také efektivním nástrojem v boji proti phishingu.

Zobrazení loga majitele VMC certifikátu v e-mailovém klientovi

FAQ - nejčastější dotazy

Aby se zobrazilo logo z VMC certifikátu u zprávy daného odesilatele, musí poskytovatel služby podporovat BIMI. Aktuální seznam poskytovatelů podporujících BIMI najdete vždy v tomto přehledu.

Podpora VMC (BIMI) u služeb se postupně rozšiřuje a podporují ho tito poskytovatelé služeb:
  • Apple (od podzimu 2022)
  • Google - Gmail a Workspace
  • Fastmail
  • Yahoo!

Ostatní velcí poskytovatelé (včetně Seznam.cz) podporu VMC chystají. Pouze Microsoft zatím mlčí a ve svých produktech VMC zatím nepodporuje.

Pro získání VMC certifikátu a použití určitého loga v e-mailových službách potřebujete mít ochrannou známku na tento grafický prvek. Dále musíte mít na doméně, která e-maily odesílá, zapnutý DMARC s pravidlem “p=quarantine” či “p=reject”.
Více o podmínkách získání VMC certifikátu najdete v článku Co musím udělat pro získání VMC certifikátu?. V článku najdete nástroje, které vám pomohou ověřit vaši připravenost na VMC.
Získání ochranné známky (Trade mark) není administrativně jednoduchý proces. Doporučujeme proto službu Patentoid, která vám se získáním ochranné známky pomůže. Jakmile budete mít ochrannou známku veřejně zaregistrovanou, můžete se obrátit na nás a my vám pomůžeme získat VMC certifikát.