Wildcard certifikáty

SSL Wildcard certifikáty se také nazývají jako hvězdičkové certifikáty. Jedná se o univerzální typ SSL certifikátu, který umožňuje zabezpečit všechny subdomény pod jednou hlavní doménou. Wildcard certifikát obsahuje před názvem hlavní domény hvězdičku (např. *.sslmarket.cz) a jeho použití šetří finanční náklady na nákup dalších SSL certifikátů a v neposlední řadě i čas potřebný pro jejich instalaci a správu.

Wildcard SSL certifikáty nachází uplatnění v případě potřeby zabezpečení více sub-domén, i na více serverech, pomocí pouze jednoho SSL certifikátu. Zabezpečit Wildcard certifikátem lze neomezeně domén ve zvolené úrovni domény n-tého řádu. Například SSL certifikát *.nazev-domeny.cz zabezpečí domény www.nazev-domeny.cz, shop.nazev-domeny.cz, aplikace.nazev-domeny.cz. Uvedený příklad již ale nezabezpečí doménu akce.shop.nazev-domeny.cz (doména 4. řádu) a prohlížeč bude hlásit nedůvěryhodný certifikát.

Přehled nabízených SSL Wildcard certifikátů

SSL certifikát Cena od
SSLmarket
Cena CA Ověření Podpora
SAN/UC
Vystavení
(od)
Platnost
(roky)
Objednat
RapidSSL Wildcard 3 163 Kč $249 DV NE 2 minut 1-3 KoupitDetail

RapidSSL Wildcard certifikát

Cenově nejdostupnější hvězdičkový SSL certifikát, který zabezpečuje nejen hlavní doménu, ale především všechny její subdomény od společnosti RapidSSL. Obrovskou výhodou je jeho rychlé vystavení, které může být provedeno během několika minut.
SSL certifikát nachází využití při zabezpečení mnoha subdomén na jednom či více serverech v případě, kdy není kladen požadavek na vyšší důvěryhodnost díky jednoduché doménové validaci.

Thawte SSL 123 Wildcard 5 830 Kč $749 DV NE 10 minut 1-3 KoupitDetail

Thawte SSL 123 Wildcard certifikát

Cenově nejdostupnější Wildcard SSL certifikát od Thawte. Vystavení je založeno na doménové validaci (DV), která umožňuje vystavit tento SSL certifikát během několika minut.
Hvězdičkový SSL certifikát se hodí pro případy, kdy potřebujete zabezpečit všechny subdomény jedné domény "hlavní". Ta je v certifikátu také zahrnuta.

GeoTrust QuickSSL Wildcard 6 663 Kč 479 $ DV Ne 10 minut 1-3 KoupitDetail

GeoTrust QuickSSL Premium Wildcard certifikát

Nejlevnější hvězdičkový SSL certifikát GeoTrust zabezpečuje neomezený počet subdomén a je díky doménovému ověření bleskově vystaven.
Tento hvězdičkový SSL certifikát se hodí na projekty vyžadující více subdomén domény hlavní. Kromě subdomén zabezpečuje i společnou doménu.

Thawte Web Server Wildcard 9 997 Kč $599 OV NE 2 dnů 1-3 KoupitDetail

Thawte Web Server Wildcard certifikát

SSL Wildcard je zástupcem tzv. hvězdičkového certifikátu. Jedná se o univerzální typ SSL certifikátu, který umožňuje zabezpečit všechny subdomény pod jednou hlavní doménou.
Thawte Web Server Wildcard nachází své využití v případě potřeby zabezpečit více subdomén na více serverech pomocí pouze jednoho SSL certifikátu. Ideální použití nabízí pro specializované webové projekty, například na serveru s více službami, u webhosterů, nebo u služeb s množstvím subdomén (např. e-shopy).

Geotrust True BusinessID Wildcard 9 563 Kč 499 $ OV NE 2 dnů 1-3 KoupitDetail

Geotrust True BusinessID Wildcard certifikát

SSL Wildcard je zástupcem tzv. hvězdičkového certifikátu. Jedná se o univerzální typ SSL certifikátu, který umožňuje zabezpečit všechny subdomény pod jednou hlavní doménou.
GeoTrust True BusinessID Wildcard certifikát nachází své využití v případě potřeby zabezpečit více subdomén na více serverech pomocí pouze jednoho SSL certifikátu. Ideální použití nabízí pro specializované webové projekty, například na serveru s více službami, u webhosterů, nebo u služeb s množstvím subdomén (např. e-shopy).

Symantec Secure Site Wildcard 41 663 Kč 1599 $ OV NE 2 dnů 1-3 KoupitDetail

Symantec Secure Site Wildcard certifikát

SSL certifikát nachází své využití v případě potřeby zabezpečit více subdomén na více serverech pomocí pouze jednoho SSL certifikátu. Ideální použití nabízí pro prestižní či specializované webové projekty, například na serveru s více důležitými službami či pro poskytovatele finančních produktů a služeb, pro něž je certifikační autorita Symantec standardem.

Symantec Secure Site Pro Wildcard 91 667 Kč 4975 $ OV NE 2 dnů 1-3 KoupitDetail

Symantec Secure Site Pro Wildcard certifikát

Jedná se o vylepšenou verzi hvězdičkového SSL certifikátu Secure Site Wildcard. Zabezpečuje neomezený počet subdomén určitého řádu (Wildcard) a přináší výhody Pro verze, kterými jsou například použití moderního ECC šifrování a DSA šifry.
Spolu s Pro verzí certifikátu můžete také využít funkci Vulnerability assessment, která upozorňuje na zranitelnosti vašeho serveru a software.

Ceny uvedené bez DPH.