Certifikáty pro podepisování dokumentů a PDF

Certifikáty pro podepisování dokumentů a PDF souborů chrání podepsané dokumenty elektronickým podpisem. Kromě zachování neměnnosti a ochrany dat slouží též k autentizaci tvůrce dokumentů. Můžete je používat přímo v kancelářských aplikacích.

Certifikáty pro podepisování dokumentů a PDF

Podpisy pomocí certifikátů DigiCert jsou důvěryhodné ve všech kancelářských programech; zejména v Adobe PDF, Microsoft Office, OpenOffice a LibreOffice. Podepisování probíhá přímo v těchto kancelářských programech a nepotřebujete k němu žádný další speciální software.

Proč je podepisování dokumentů důležité

Digitálním podpisem dokumentu garantujete nejen jeho autora pro budoucí autentizaci, ale hlavně podobu dokumentu ve chvíli podepsání. Podepsaný dokument není možné změnit a podpis zaručuje jeho integritu; pokud je narušena jakoukoliv změnou, tak podpis není platný. Další výhodou digitálního podpisu dokumentu je nemožnost expirace podpisu.

Podepisováním s certifikáty DigiCert dosahujete vyšší bezpečnosti použití certifikátu díky uložení na token. Podpisový certifikát pro vaši společnost nemůže být nikdy zneužit, protože privátní klíč je uložen na tokenu a chráněn silným heslem. Při pokusu o jeho prolomení se token zablokuje.

Podepisování dokumentů je snadné

Po dokončení objednávky certifikátu vám bude od DigiCertu doručen token a můžete ho začít používat. V programu určeném pro vytváření kancelářských dokumentů pouze vyvoláte dialog podpisu a potvrdíte ho. Nově podepsaný dokument můžete hned poslat adresátovi a ten bude vědět od koho pochází a že nebyl od podepsání změněn.

Princip podepisování dokumentů

Jak vypadá podpis dokumentu v praxi?

Na obrázcích níže vidíte praktickou ukázku podpisu kancelářského dokumentu.

Podpis v Adobe Reader
Podpis v Adobe Reader.
 
Podpis ve Wordu
Podpis ve Wordu.

Kompletní přehled Document Signing certifikátů v naší nabídce

Document Signing certifikát Cena od SSLmarket Běžná cena Podpora AATL Podpora SAN/UC Vystavení (během) Platnost (roky) Objednat
Ceny uvedené bez DPH.
Document Signing Individual (500) Od 5 997 Kč $379 ANO NE 7 dní 1-3 Koupit
Document Signing Individual (2000) Od 9 163 Kč $579 ANO NE 7 dní 1-3 Koupit
Document Signing Organization (2000) Od 9 163 Kč $579 ANO NE 7 dní 1-3 Koupit
Document Signing Organization (5000) Od 14 330 Kč $895 ANO NE 7 dní 1-3 Koupit