Thawte Web Server EV

Nejdůvěryhodnější SSL certifikát společnosti Thawte, který se v internetových prohlížečích zobrazuje výrazným zeleným pruhem s názvem organizace, díky rozšířenému ověření EV (Extended Validation). Zabezpečení projektů EV certifikátem Thawte zvyšuje důvěryhodnost a prestiž provozovatele, který je ověřen podle nejpřísnějších standardů. Určitou nevýhodou je díky náročnějšímu procesu validace vyšší cena.

 • Nejvyšší EV ověření
 • Zelený pruh s názvem společnosti
 • Důvěryhodný pro 99,9% prohlížečů
 • 30 denní garance vrácení peněz
 • Hloubka šifrování 128-256 bitů
 • Hloubka root certifikátu 2.048 bitů
 • Peněžní záruka $1 500 000
 • Platnost 1-2 roky
 • Thawte® Site Seal pečeť
 • Bezplatné přegenerování certifikátu
 • Zkušební SSL certifikát na 21 dní ZDARMA
 • Podpora IDN
 • Zákaznická podpora v češtině
Objednat

Doporučené použití certifikátu

SSL certifikát s rozšířeným ověřením (Extended Validation) nachází využití u projektů s požadavkem na nejvyšší stupeň důvěryhodnosti, typicky v bankovním a finančním sektoru a ve webových projektech, kde je kladen požadavek na nejvyšší stupeň ověření a zabezpečení. Využitím Thawte Web Server EV certifikátu provozovatel deklaruje nejvyšší stupeň důvěryhodnosti a kvality služeb.


Ceník Thawte Web Server EV certifikátu

  1 rok 2 roky Objednat
NOVÝ (NEW)
Cena rok / CA / ušetříte
6 990 Kč
6 990 Kč / $299 / -2237.8%
11 990 Kč
5 995 Kč / $519 / -2210.2%
OBNOVA (RENEW)
Cena rok / CA / ušetříte
6 990 Kč
6 990 Kč / $299 / -2237.8%
11 990 Kč
5 995 Kč / $519 / -2210.2%
Rozšíření SAN/UC 4 900 Kč 8 500 Kč  

Rozšíření SAN/UC - cena za 1 subjekt. Ceny uvedené bez DPH.

 • Detail certifikátu
 • Podpora více domén (SAN/UC)
 • Ověření a doba vystavení
 • Platnost a obnova

Zobrazení certifikátu v prohlížeči

Všechny nabízené SSL certifikáty jsou plně důvěryhodné a návštěvníci webových stránek nejsou obtěžováni jakýmkoliv hlášením o nedůvěryhodnosti. V internetovém prohlížeči je informace o zabezpečené komunikaci pomocí EV SSL certifikátu zobrazena v adresním řádku výraznou zelenou barvou, dále ikonkou zámečku a písmenkem "s" u protokolu http. Rozkliknutím zámečku si můžeme ověřit provozovatele stránek a vydavatele certifikátu. Více informací o zobrazení certifikátu v prohlížeči.

Zobrazení certifikátu Thawte Web Server EV v adresním řádku prohlížeče
Detail certifikátu Thawte Web Server EV v prohlížeči

Podpora zabezpečení více domén

SSL certifikát podporuje technologii SAN/UC (Subject Alternative Name/Unified Communications), která umožňuje chránit jedním SSL certifikátem více domén (subjektů). Lze tak výrazně šetřit vstupní náklady na získání SSL zabezpečení pro více webových projektů.
Při objednání certifikátu pro doménu s www (např. www.sslmarket.cz) dostanete druhý tvar "holé" domény zdarma (neplatí pro domény v seznamu SANů).
V současné době je možné pro certifikát Thawte Web Server EV získat k základní doméně až 100 dalších domén (subjektů). Celkem tak lze zabezpečit až 101 spolu nesouvisejících domén.
Cena za rozšíření SAN/UC je vždy za jeden subjekt a počet domén (subjektů) se zadává během objednávky. Během platnosti certifikátu je možné SAN domény měnit nebo také doplňovat. Hlavní doménu nelze v době platnosti měnit.

Příklady zabezpečení domén u certifikátu Thawte Web Server EV

 • www.sslmarket.cz (hlavní doména)
 • www.sslmarket.eu (odlišná doména)
 • admin.sslmarket.cz (subdoména)
 • mail.sslmarket.cz (subdoména)
 • EXCHANGE01 (interní název serveru / NetBIOS název)
 • owa.exchange.local (interní doménové jméno rozdělené tečkami)
 • 10.0.0.1 (privátní IP adresa)
 • 48.179.15.35 (veřejná IP adresa)
Upozornění:V případě EV certifikátů není možné použít jako SAN interní název serveru nebo IP adresu.

Způsob ověření certifikátu

Pro zajištění nejvyšší bezpečnosti je postup vystavení EV SSL certifikátu důkladnější v procesu ověřování a z toho důvodu vystavení trvá déle, než u běžného OV certifikátu. Informace jsou ověřovány z více zdrojů a je vyžadováno zaslání ověřených dokumentů. Provádí se kontrola údajů o majiteli domény, pro kterou bude SSL certifikát vystaven, dále se ověřuje společnost žadatele, provádí se ověření kontaktní osoby a ověření zaměstnaneckého poměru kontaktní osoby.
Informace o společnosti se ověřují v obchodním rejstříku, kontaktní údaje společnosti ve veřejných telefonních seznamech, majitel domény se ověřuje v dostupných databázích správců domén.
Zaměstnanecký poměr kontaktní osoby se ověřuje pomocí dodaného formuláře od certifikační autority, který potvrzuje kompetentní osoba v organizaci (HR manažer, vedoucí). Tato osoba je následně validována telefonním ověřením. Finální ověření je provedeno telefonickým hovorem s osobou pro autorizaci uvedenou v objednávce.
Pokud certifikační autorita není schopna některé informace veřejně dohledat, vyžádá si dodatečné ověření pomocí formulářů. Vystavení certifikátu se tak prodlužuje o dobu dodatečného ověřování.

Doba vystavení certifikátu

V případě vložení správného CSR souboru do objednávky a provedení platby je proces ověření a vystavení SSL certifikátu běžně dokončen do jednoho pracovního týdne.

Platnost certifikátu

SSL certifikát je platný od data, kdy je dokončeno jeho ověření a certifikát je vystaven. Od tohoto data se počítá platnost na daný počet let, která byla zvolena v objednávce SSL certifikátu.

Přegenerování certifikátu (tzv. reissue)

Podle potřeby je možné si nechat certifikát kdykoliv ZDARMA přegenerovat (např. z důvodu smazání privátního klíče). Pro úspěšné přegenerování je nutné dodat nový CSR soubor, který obsahuje totožné údaje jako v původní objednávce.

Obnova certifikátu (RENEW)

Obnovu SSL certifikátu je možné zahájit 90 dnů před koncem jeho platnosti. Není nutné se obávat ztráty zbývající doby, po kterou by byl certifikát ještě platný. Obnovenému certifikátu bude toto období přičteno, navíc se nevyužité dny zaokrouhlují na celé měsíce nahoru. Přičtení zbývající doby je možné pouze při objednání obnovy SSL certifikátu a uhrazení min. 17 dnů před expirací.

Zobrazení pečetě certifikátu

Informace o bezpečnosti na www stránkách je možné podpořit zobrazením pečetě, která je generovaná certifikační autoritou Thawte. Jedná se o dynamický obrázek, podle kterého uživatel ihned pozná, že stránky jsou zabezpečené SSL certifikátem. Kliknutím na pečeť lze ověřit veškeré informace o certifikační autoritě a platnosti daného SSL certifikátu. Je možné si vybrat jednu ze tří grafických variant pečetě. Využití pečetě na webových stránkách velmi doporučujeme!

Pečeť Thawte Trusted Site Seal

Kompletní přehled SSL certifikátů Thawte v naší nabídce

SSL certifikát Cena od
SSLmarket
Cena Thawte Ověření Podpora
SAN/UC
Vystavení
(od)
Platnost
(roky)
Objednat
SSL 123 1 397 Kč $149 DV NE 10 minut 1-3 KoupitDetail
SSL 123 Wildcard 5 830 Kč $749 DV NE 10 minut 1-3 KoupitDetail
Web Server 2 497 Kč $199 OV 1-250 2 dnů 1-3 KoupitDetail
Web Server EV 6 995 Kč $299 EV 1-250 7 dnů 1-2 KoupitDetail
Web Server Wildcard 9 997 Kč $599 OV NE 2 dnů 1-3 KoupitDetail
Code Signing 4 345 Kč $299 OV NE 2 dnů 1-2 KoupitDetail