Thawte Web Server

Nejpopulárnější SSL certifikát od certifikační autority Thawte v naší nabídce. Nabízí kompletní identifikaci a ověření společnosti, pro kterou je SSL certifikát vystaven. Ke zdůraznění důvěryhodnosti a bezpečnosti je certifikát Thawte Web Server správnou volbou pro jakýkoliv webový projekt nebo webovou aplikaci.

 • Důvěryhodný pro 99,9% prohlížečů
 • Ověření společnosti (OV)
 • Bezplatné přegenerování certifikátu
 • 30 denní garance vrácení peněz
 • Peněžní záruka $1 250 000
 • Platnost 1-3 roky
 • Podpora technologie SAN/UC
 • Thawte Site Seal pečeť
 • Podpora IDN
 • Zákaznická podpora v češtině
Objednat

Doporučené použití certifikátu

Thawte Web Server certifikát nachází své využití v komerčních webových projektech, jako jsou například e-shopy nebo rezervační systémy, dále ve firemních webech nebo ve veřejných projektech, kde je díky vyššímu stupni ověření SSL certifikátu deklarován provozovatel stránek.
Certifikát patří do skupiny OV certifikátů (Organization Validation). Pokud je kladen nejvyšší důraz na uživatelskou přístupnost a prestižní produkty, doporučujeme využít některý z EV certifikátů (Extended Validation).

Ceník Thawte Web Server certifikátu

1 rok 2 roky 3 roky Objednat
NOVÝ (NEW)
Cena rok / CA / ušetříte
2 990 Kč
2 990 Kč / $199 / -1402.5%
5 290 Kč
2 645 Kč / $345 / -1433.3%
7 490 Kč
2 497 Kč / $495 / -1413.1%
OBNOVA (RENEW)
Cena rok / CA / ušetříte
2 990 Kč
2 990 Kč / $199 / -1402.5%
5 290 Kč
2 645 Kč / $345 / -1433.3%
7 490 Kč
2 497 Kč / $495 / -1413.1%
Rozšíření SAN/UC 1 600 Kč 2 800 Kč 4 000 Kč

Rozšíření SAN/UC - cena za 1 subjekt. Ceny uvedené bez DPH.

 • Detail certifikátu
 • Podpora více domén (SAN/UC)
 • Ověření a doba vystavení
 • Platnost a obnova

Zobrazení certifikátu v prohlížeči

Všechny nabízené SSL certifikáty jsou plně důvěryhodné a návštěvníci webových stránek nejsou obtěžováni jakýmkoliv hlášením o nedůvěryhodnosti. V internetovém prohlížeči je informace o zabezpečené komunikaci zobrazena v adresním řádku pomocí ikonky zámečku a písmenka "s" u protokolu http. Rozkliknutím zámečku si můžeme ověřit provozovatele stránek a vydavatele certifikátu. Více informací o zobrazení certifikátu v prohlížeči.

Zobrazení certifikátu Thawte Web Server v adresním řádku prohlížeče
Detail certifikátu Thawte Web Server v prohlížeči

Podpora zabezpečení více domén

SSL certifikát podporuje technologii SAN/UC (Subject Alternative Name/Unified Communications), která umožňuje chránit jedním SSL certifikátem více domén (subjektů). Lze tak výrazně šetřit vstupní náklady na získání SSL zabezpečení pro více webových projektů.
Při objednání certifikátu pro doménu s www (např. www.sslmarket.cz) dostanete druhý tvar "holé" domény zdarma (neplatí pro domény v seznamu SANů).
V současné době je možné pro certifikát Thawte Web Server získat k základní doméně až 100 dalších domén (subjektů). Celkem tak lze zabezpečit až 101 spolu nesouvisejících domén.
Cena za rozšíření SAN/UC je vždy za jeden subjekt a počet domén (subjektů) se zadává během objednávky. Během platnosti certifikátu je možné SAN domény měnit nebo také doplňovat. Hlavní doménu nelze v době platnosti měnit.

Příklady zabezpečení domén u certifikátu Thawte Web Server

 • www.sslmarket.cz (hlavní doména)
 • www.sslmarket.eu
 • admin.sslmarket.cz
 • mail.sslmarket.cz
 • owa.exchange.local (interní doménové jméno rozdělené tečkami)
 • nazev.domeny (interní doménové jméno rozdělené tečkami)
 • 48.179.15.35 (veřejná IP adresa)

Způsob ověření certifikátu

Proces vystavení SSL certifikátu je zcela manuální a spočívá v ověření údajů o majiteli domény, pro kterou bude SSL certifikát vystaven, dále v ověření společnosti žadatele a telefonickém ověření kontaktní osoby. Informace o společnosti se ověřují v obchodním rejstříku, kontaktní údaje společnosti ve veřejných telefonních seznamech, majitel domény se ověřuje v dostupných databázích správců domén. Finální ověření se provádí telefonickým hovorem s osobou pro autorizaci uvedenou v objednávce.
Pokud certifikační autorita není schopna některé informace veřejně dohledat, vyžádá si dodatečné ověření pomocí formulářů. Vystavení certifikátu se tak prodlužuje o dobu dodatečného ověřování.

Doba vystavení certifikátu

V případě vložení správného CSR souboru do objednávky a provedení platby je proces ověření a vystavení SSL certifikátu běžně dokončen v řádu několika pracovních dní.

Platnost certifikátu

SSL certifikát je platný od data, kdy je dokončeno jeho ověření a certifikát je vystaven. Od tohoto data se počítá platnost na daný počet let, která byla zvolena v objednávce SSL certifikátu.

Přegenerování certifikátu (tzv. reissue)

Podle potřeby je možné si nechat certifikát kdykoliv ZDARMA přegenerovat (např. z důvodu smazání privátního klíče). Pro úspěšné přegenerování je nutné dodat nový CSR soubor, který obsahuje totožné údaje jako v původní objednávce.

Obnova certifikátu (RENEW)

Obnovu SSL certifikátu je možné zahájit 90 dnů před koncem jeho platnosti. Není nutné se obávat ztráty zbývající doby, po kterou by byl certifikát ještě platný. Obnovenému certifikátu bude toto období přičteno, navíc se nevyužité dny zaokrouhlují na celé měsíce nahoru. Přičtení zbývající doby je možné pouze při objednání obnovy SSL certifikátu a uhrazení min. 17 dnů před expirací.

Zobrazení pečetě certifikátu

Informace o bezpečnosti na www stránkách je možné podpořit zobrazením pečetě, která je generovaná certifikační autoritou Thawte. Jedná se o dynamický obrázek, podle kterého uživatel ihned pozná, že stránky jsou zabezpečené SSL certifikátem. Kliknutím na pečeť lze ověřit veškeré informace o certifikační autoritě a platnosti daného SSL certifikátu. Je možné si vybrat jednu ze tří grafických variant pečetě. Využití pečetě na webových stránkách velmi doporučujeme!

Pečeť Thawte Trusted Site Seal

Kompletní přehled SSL certifikátů Thawte v naší nabídce

SSL certifikát Cena od
SSLmarket
Cena Thawte Ověření Podpora
SAN/UC
Vystavení
(od)
Platnost
(roky)
Objednat
SSL 123 1 397 Kč $149 DV NE 10 minut 1-3 KoupitDetail
SSL 123 Wildcard 5 830 Kč $749 DV NE 10 minut 1-3 KoupitDetail
Web Server 2 497 Kč $199 OV 1-250 2 dnů 1-3 KoupitDetail
Web Server EV 6 995 Kč $299 EV 1-250 7 dnů 1-2 KoupitDetail
Web Server Wildcard 9 997 Kč $599 OV NE 2 dnů 1-3 KoupitDetail
Code Signing 4 345 Kč $299 OV NE 2 dnů 1-2 KoupitDetail