Code Signing certifikáty

Code Signing certifikáty jsou specializované certifikáty určené k podepisování aplikací. Certifikáty umožňují vývojářům a softwarovým firmám podepsat aplikaci určenou k distribuci přes internet. Zákazník díky podpisu aplikace ví, od koho pochází, a že nebyla během přenosu změněna.

Podepsání aplikace pomocí Code Signing certifikátem zaručuje důvěryhodnost aplikace. Jakákoliv změna kódu je díky podpisu aplikace zjištěna a aplikace bude označena za nedůvěryhodnou. Podepsáním aplikace pomocí Code Signing certifikátu budou mít uživatelé jistotu, že získaný software pochází jednoznačně od společnosti, která jej vytvořila a že mohou softwaru důvěřovat.

Dialog spuštění aplikace podepsané Code Signing certifikátem

Při spuštění podepsané aplikace uživatel vidí název vydavatele a po kliknutí na tento název uvidí detaily Code Signing certifikátu.

Certifikáty pro podpis kódu můžete používat na těchto platformách:

Microsoft® Authenticode®

Certifikát je určený pro podpis souborů .exe, .cab, .dll, .ocx, .msi, .xpi, a .xap, stejně jako pro podpis kernel-mode aplikací. Je nutný pro získání certifikace Microsoft Windows Logo.

Java

Certifikát určený pro Java aplikace pro desktop i mobilní zařízení. Podepisuje soubory .jar a javové applety. Je podporován prostředím Java Runtime Environment (JRE). Návod pro podepisování Java appletů najdete na blogu: Jak podepisovat Java aplikace a applety.

Microsoft® Office and VBA

Certifikát je určený pro podpis VBA objektů a maker. Vhodné pro Microsoft Office a aplikace třetích stran používajících VBA.

Adobe® AIR®

Digitálně podepisuje soubory .air nebo .airi. Nutné pro všechny aplikace založené na AIR.

Mac®

Certifikát určený pro podpis Mac OS aplikací.

Přehled nabízených Code Signing certifikátů

SSL certifikát Cena od
SSLmarket
Cena CA Ověření Podpora
SAN/UC
Vystavení
(od)
Platnost
(roky)
Objednat
Thawte Code Signing 4 345 Kč $299 OV NE 2 dnů 1-2 KoupitDetail

Thawte Code Signing certifikát

Certifikát Thawte Code Signing umožňuje vývojářům a softwarovým firmám přidat k jejich aplikaci distribuované přes internet digitální podpis autority Thawte. Jakákoliv změna kódu při distribuci k zákazníkovi je díky podepsání zjištěna a aplikace bude označena za nedůvěryhodnou. Podepsáním aplikace pomocí Thawte CodeSigning certifikátu budou mít uživatelé jistotu, že získaný software pochází jednoznačně od společnosti, která jej vytvořila a podepsala

Symantec Code Signing 8 663 Kč 499 $ OV NE 2 dnů 1-3 KoupitDetail

Symantec Code Signing certifikát

Certifikát Symantec Code Signing umožňuje vývojářům a softwarovým firmám přidat k jejich aplikaci distribuované přes internet digitální podpis prestižní autority Symantec. Jakákoliv změna kódu při distribuci k zákazníkovi je díky podepsání zjištěna a aplikace bude označena za nedůvěryhodnou. Podepsáním aplikace pomocí Symantec CodeSigning certifikátu budou mít uživatelé jistotu, že získaný software pochází jednoznačně od společnosti, která jej vytvořila a podepsala

Symantec Code Signing EV 13 967 Kč 795 $ EV NE 14+ dnů 1-3 KoupitDetail

Symantec Code Signing EV certifikát

Důvěryhodnější verze certifikátu pro podpis kódu přináší vyšší bezpečnost díky HW tokenu, na kterém je uložen certifikát.
Též řeší problém blokování aplikací Smartscreen filtrem ve Windows.

EV Code Signing certifikát je vhodný pro malé i velké softwarové vývojáře. Malí vývojáři a firmy vyřeší problém s nedůvěryhodností aplikace pro Smartscreen filter ve Windows, velké softwarové firmy zabezpečí podpisový certifikát proti krádeži a zneužití.

Ceny uvedené bez DPH.