SSL certifikát RapidSSL

Nejlevnější, plně důvěryhodný SSL certifikát z naší nabídky, který lze díky doménové validaci (DV) získat a nasadit na server během několika minut. Certifikát od stejnojmenné certifikační autority RapidSSL je tzv. „Low authenticated“ certifikát obsahující informace pouze o doméně, bez jakýchkoliv dalších údajů.

 • Vystavení během několika minut
 • Zkušební SSL certifikát na 30 dní ZDARMA
 • Důvěryhodný pro 99,9% prohlížečů
 • 30 denní garance vrácení peněz
 • Bezplatné přegenerování certifikátu
 • Nejlevnější SSL certifikát
 • Platnost 1-3 roky
 • RapidSSL Site Seal pečeť
 • Peněžní záruka $10.000
 • Zákaznická podpora v češtině
Objednat

Doporučené použití certifikátu

SSL certifikát doporučujeme používat u projektů, kde je kladen důraz na rychlost získání certifikátu, účelnost zabezpečení a výhodnou cenu. Jeho uplatnění je prakticky ve všech oblastech vyžadující SSL komunikaci, převážně však v intranetovém použití, interních systémech nebo u menších webových projektů, kde se nevyžaduje ověření společnosti, pro kterou byl SSL certifikát vystaven.
Pokud je kladen důraz na uživatelskou přístupnost, vyšší garance, doporučujeme využít EV certifikát (Extended Validation) či některý z OV certifikátů (Organization Validation).

Ceník RapidSSL certifikátu

1 rok 2 roky 3 roky Objednat
NOVÝ (NEW)
Cena rok / CA / ušetříte
490 Kč
490 Kč / $59 / -730.5%
790 Kč
395 Kč / $99 / -698%
1 047 Kč
349 Kč / $149 / -602.7%
OBNOVA (RENEW)
Cena rok / CA / ušetříte
490 Kč
490 Kč / $59 / -730.5%
790 Kč
395 Kč / $99 / -698%
1 047 Kč
349 Kč / $149 / -602.7%

Ceny uvedené bez DPH.

 • Detail certifikátu
 • Podpora více domén (SAN/UC)
 • Ověření a doba vystavení
 • Platnost a obnova

Zobrazení certifikátu v prohlížeči

Všechny nabízené SSL certifikáty jsou plně důvěryhodné a návštěvníci webových stránek nejsou obtěžováni jakýmkoliv hlášením o nedůvěryhodnosti. V internetovém prohlížeči je informace o zabezpečené komunikaci zobrazena v adresním řádku pomocí ikonky zámečku a písmenka "s" u protokolu http. Rozkliknutím zámečku si můžeme ověřit provozovatele stránek a vydavatele certifikátu. Více informací o zobrazení certifikátu v prohlížeči.

Zobrazení certifikátu RapidSSL v adresním řádku prohlížeče
Detail certifikátu RapidSSL v prohlížeči

Počet zabezpečených domén

SSL certifikát zabezpečuje pouze jednu předem určenou doménu, kterou nelze v průběhu platnosti změnit. Je tedy velmi důležité zvolit si správný název, který odpovídá webovým stránkám, které chcete SSL certifikátem zabezpečit.
Na druhou stranu, pokud je objednávka provedena na doménu 2. řádu s www (např. www.sslmarket.cz), je SSL certifikát funkční i na doméně bez www (např. sslmarket.cz). V tomto případě se využije technologie SAN a doména bez www se přidá k certifikátu zcela zdarma. Tato funkčnost není u jiných kombinací podporována (např. www.test.sslmarket.cz).

Potřebujete SAN/UC certifikát pro server MS Exchange?

Využíváte ve firmě MS Exchange 2010 nebo Office Communications Server? Ideálním řešením zabezpečení je SSL certifikát podporující více doménových jmen.

Již od 2 613

Více info...

Způsob ověření certifikátu

Proces vystavení SSL certifikátu spočívá v zaslání e-mailové zprávy na předem vybraný e-mail domény ze žádosti o SSL certifikát (admin, administrator, hostmaster, webmaster, postmaster), popřípadě na e-mailovou adresu majitele domény (čerpá se z údajů registrů domén, v případě domény CZ z registru sdružení CZ.NIC). V obdržené e-mailové zprávě stačí pouze odsouhlasit veškeré údaje o žádaném SSL certifikátu a proces ověření je dokončen s následným vystavením SSL certifikátu, který je zaslán na technický kontakt žadatele.

Doba vystavení certifikátu

V případě vložení správného CSR souboru do objednávky a provedení platby je vystavení SSL certifikátu provedeno automaticky během několika minut.

Upozornění: Před vystavením může výjimečně dojít ke zpoždění, které je nejčastěji způsobeno jedním z těchto důvodů:

 • autorita z bezpečnostních důvodů náhodně provádí kontrolu ověřovaných certifikátů, což může pozdržet vystavení DV certifikátu do doby provedení kontroly pracovníkem autority.
 • doména, pro kterou je certifikát objednán, obsahuje zakázané slovo (např. bank) nebo slovní spojení, případně název chráněný trademarkem (např. Facebook, názvy velkých firem a korporací). V tomto případě může autorita provést dodatečné ověření žadatele, nebo odmítnou objednávku certifikátu.
 • nelze automaticky zjistit e-mail vlastníka domény, který slouží pro zaslání ověřovacího e-mailu autority

V případě, že certifikát nebude vystaven v uvedené standardní době, neváhejte kontaktovat zákaznickou podporu, která vám pomůže problém vyřešit.

Platnost certifikátu

SSL certifikát je platný od data, kdy je dokončeno jeho ověření a certifikát je vystaven. Od tohoto data se počítá platnost na daný počet let, která byla zvolena v objednávce SSL certifikátu.

Přegenerování certifikátu (tzv. reissue)

Podle potřeby je možné si nechat certifikát kdykoliv ZDARMA přegenerovat (např. z důvodu smazání privátního klíče). Pro úspěšné přegenerování je nutné dodat nový CSR soubor, který obsahuje totožné údaje jako v původní objednávce.

Obnova certifikátu (RENEW)

Obnovu SSL certifikátu je možné zahájit 90 dnů před koncem jeho platnosti. Není nutné se obávat ztráty zbývající doby, po kterou by byl certifikát ještě platný. Obnovenému certifikátu bude toto období přičteno, navíc se nevyužité dny zaokrouhlují na celé měsíce nahoru. Přičtení zbývající doby je možné pouze při objednání obnovy SSL certifikátu a uhrazení min. 17 dnů před expirací.

Zobrazení pečetě certifikátu

Informace o bezpečnosti na www stránkách je možné podpořit zobrazením pečetě, která je generovaná certifikační autoritou RapidSSL. Jedná se o dynamický obrázek, podle kterého uživatel ihned pozná, že stránky jsou zabezpečené SSL certifikátem. Kliknutím na pečeť lze ověřit veškeré informace o certifikační autoritě a platnosti daného SSL certifikátu. Je možné si vybrat jednu ze tří grafických variant pečetě. Využití pečetě na webových stránkách velmi doporučujeme!

Pečeť RapidSSL

Zkušební certifikát

Před samotným zakoupením je možné si na 30 dní, zcela ZDARMA, vyzkoušet plně funkční SSL certifikát RapidSSL. Lze tak vyzkoušet veškeré vlastnosti, funkčnost a nastavení SSL certifikátu. Zkušební SSL certifikát je v prohlížeči plně funkční a instalace probíhá stejně jako u placeného RapidSSL certifikátu.

RapidSSL certifikát na 30 dnů zdarma si můžete objednat přímo přes SSLmarket na svůj zákaznický účet.

 • Zkušební SSL certifikát je plně důvěryhodný
 • SSL certifikát ZDARMA
 • Vystavení během několika minut
 • Platnost na 30 dní
 • Možnost snadného prodloužení
Zřízení zkušebního SSL certifikátu RapidSSL

Kompletní přehled SSL certifikátů RapidSSL v naší nabídce

SSL certifikát Cena od
SSLmarket
Cena RapidSSL Ověření Podpora
SAN/UC
Vystavení
(od)
Platnost
(roky)
Objednat
RapidSSL 349 Kč $59 DV NE 2 minut 1-3 KoupitDetail
RapidSSL Wildcard 3 163 Kč $249 DV NE 2 minut 1-3 KoupitDetail