GeoTrust True BusinessID certifikát

Nejprodávanější SSL certifikát od společnosti GeoTrust. Nabízí podporu SAN/UC se zabezpečením až 100 domén, kompletní ověření společnosti, pro kterou je certifikát vystaven a je možné ho díky licenci využít na neomezeném počtu serverů.

 • Možnost zabezpečení až 100 domén
 • Neomezená serverová licence
 • Důvěryhodný pro 99,9% prohlížečů
 • Kompletní ověření společnosti (OV)
 • 30 denní garance vrácení peněz
 • Peněžní záruka $1 250 000
 • Platnost 1-3 roky
 • Podpora technologie SAN/UC
 • GeoTrust Site Seal pečeť
 • Bezplatné přegenerování certifikátu
 • Vhodné pro zabezpečení MS Exchange
 • Zákaznická podpora v češtině
Objednat

Doporučené použití certifikátu

GeoTrust True BusinessID certifikát nachází své uplatnění prakticky ve všech oblastech vyžadující SSL komunikaci - komerční, firemní nebo veřejné webové projekty. Lze s ním zabezpečit až 100 domén na neomezeném počtu serverů.
Současně je tento certifikát doporučován pro zabezpečení serveru Microsoft Exchange.

Ceník GeoTrust BusinessID certifikátu

1 rok 2 roky 3 roky Objednat
NOVÝ (NEW)
Cena rok / CA / ušetříte
2 990 Kč
2 990 Kč / $199 / -1402.5%
4 990 Kč
2 495 Kč / $348 / -1333.9%
7 390 Kč
2 463 Kč / $498 / -1383.9%
OBNOVA (RENEW)
Cena rok / CA / ušetříte
2 990 Kč
2 990 Kč / $199 / -1402.5%
4 990 Kč
2 495 Kč / $348 / -1333.9%
7 390 Kč
2 463 Kč / $498 / -1383.9%
Rozšíření SAN/UC 860 Kč 1490 Kč 2 150 Kč

Certifikát lze rozšířit o 4 až 100 SAN/UC. Cena uvedena za 1x SAN/UC subjekt. Ceny uvedené bez DPH.

 • Detail certifikátu
 • Podpora více domén (SAN/UC)
 • Ověření a doba vystavení
 • Platnost a obnova

Zobrazení certifikátu v prohlížeči

Všechny nabízené SSL certifikáty jsou plně důvěryhodné a návštěvníci webových stránek nejsou obtěžováni jakýmkoliv hlášením o nedůvěryhodnosti. V internetovém prohlížeči je informace o zabezpečené komunikaci zobrazena v adresním řádku pomocí ikonky zámečku a písmenka "s" u protokolu http. Rozkliknutím zámečku si můžeme ověřit provozovatele stránek a vydavatele certifikátu. Více informací o zobrazení certifikátu v prohlížeči.

Zobrazení certifikátu GeoTrust True BusinessID v adresním řádku prohlížeče
Detail certifikátu GeoTrust True BusinessID v prohlížeči

Podpora zabezpečení více domén

SSL certifikát podporuje technologii SAN/UC (Subject Alternative Name/Unified Communications), která umožňuje chránit jedním SSL certifikátem více domén (subjektů). Lze tak výrazně šetřit vstupní náklady na získání SSL zabezpečení pro více webových projektů.
Certifikát podporuje získat k základní doméně až 100 dalších domén (subjektů). Celkem tak lze zabezpečit až 100 spolu nesouvisejících domén. Lze objednat minimálně 4x SAN/UC.
Cena za rozšíření SAN/UC je vždy za jeden subjekt a počet domén (subjektů) se zadává během objednávky. Během platnosti certifikátu je možné SAN domény měnit nebo také doplňovat. Hlavní doménu nelze v době platnosti měnit.

Alternativní jména
Při objednání certifikátu pro doménu s www bude certifikát platný i pro samostatnou doménu bez www. Certifikát potom obsahuje dva alternativní názvy předmětu: www.nazev-domeny.cz a nazev-domeny.cz. Tato možnost však neplatí pro jiné kombinace (např. www.test.sslmarket.cz).

Příklady použití

 • www.sslmarket.cz (FQDN - plně kvalifikované doménové jméno)
 • mail.sslmarket.cz (subdoména)
 • autodiscover.domena.cz (služba Microsoft Exchange)
 • owa.exchange.local (interní doménové jméno)
 • EXCHANGE01 (interní název serveru / NetBIOS název)
 • 10.0.0.1 (privátní IP adresa)

Způsob ověření certifikátu

Proces vystavení SSL certifikátu je zcela manuální a spočívá v ověření údajů o majiteli domény, pro kterou bude SSL certifikát vystaven, dále v ověření společnosti žadatele a telefonickém ověření kontaktní osoby. Informace o společnosti se ověřují v obchodním rejstříku, kontaktní údaje společnosti ve veřejných telefonních seznamech, majitel domény se ověřuje v dostupných databázích správců domén. Finální ověření se provádí telefonickým hovorem s osobou pro autorizaci uvedenou v objednávce.
Pokud certifikační autorita není schopna některé informace veřejně dohledat, vyžádá si dodatečné ověření pomocí formulářů. Vystavení certifikátu se tak prodlužuje o dobu dodatečného ověřování.

Doba vystavení certifikátu

V případě vložení správného CSR souboru do objednávky a provedení platby je proces ověření a vystavení SSL certifikátu běžně dokončen v řádu několika pracovních dní.

Platnost certifikátu

SSL certifikát je platný od data, kdy je dokončeno jeho ověření a certifikát je vystaven. Od tohoto data se počítá platnost na daný počet let, která byla zvolena v objednávce SSL certifikátu.

Přegenerování certifikátu (tzv. reissue)

Podle potřeby je možné si nechat certifikát kdykoliv ZDARMA přegenerovat (např. z důvodu smazání privátního klíče). Pro úspěšné přegenerování je nutné dodat nový CSR soubor, který obsahuje totožné údaje jako v původní objednávce.

Obnova certifikátu (RENEW)

Obnovu SSL certifikátu je možné zahájit 90 dnů před koncem jeho platnosti. Není nutné se obávat ztráty zbývající doby, po kterou by byl certifikát ještě platný. Obnovenému certifikátu bude toto období přičteno, navíc se nevyužité dny zaokrouhlují na celé měsíce nahoru. Přičtení zbývající doby je možné pouze při objednání obnovy SSL certifikátu a uhrazení min. 17 dnů před expirací.

Zobrazení pečetě certifikátu

Informace o bezpečnosti na www stránkách je možné podpořit zobrazením pečetě, která je generovaná certifikační autoritou Geotrust. Jedná se o dynamický obrázek, podle kterého uživatel ihned pozná, že stránky jsou zabezpečené SSL certifikátem. Kliknutím na pečeť lze ověřit veškeré informace o certifikační autoritě a platnosti daného SSL certifikátu. Je možné si vybrat jednu ze tří grafických variant pečetě. Využití pečetě na webových stránkách velmi doporučujeme!

Pečeť GeoTrust True Site Seal

Kompletní přehled SSL certifikátů GeoTrust v naší nabídce

SSL certifikát Cena od
SSLmarket
Cena GeoTrust Ověření Podpora
SAN/UC
Vystavení
(od)
Platnost
(roky)
Objednat
QuickSSL Premium 1 330 Kč 149 $ DV 4 10 minut 1-3 KoupitDetail
QuickSSL Premium Wildcard 6 663 Kč 479 $ DV Ne 10 minut 1-3 KoupitDetail
True BusinessID 2 463 Kč 199 $ OV 4-250 2 dnů 1-3 KoupitDetail
True BusinessID EV 5 245 Kč 299 $ EV 4-250 7 dnů 1-2 KoupitDetail
True BusinessID Wildcard 9 563 Kč 499 $ OV NE 2 dnů 1-3 KoupitDetail