Dvoufaktorová autentizace pro přihlášení do SSLmarketu

(27. 4. 2021) S radostí oznamujeme zpřístupnění dvoufaktorové autentizace pro přihlášení do vašeho zákaznického účtu. S 2FA zvýšíte zabezpečení svého účtu, aniž byste se museli obávat složitého či zdlouhavého přihlašování.

Dvoufaktorová autentizace slouží k dodatečné ochraně účtu, protože kromě jména a hesla používáte ještě jeden, tedy druhý, faktor. Tím je jednorázový kód, který je platný pouze půl minuty. Bez znalosti tohoto kódu nebudete do účtu přihlášeni, ani kdybyste zadávali správné jméno a heslo.

Kód získáte například v aplikaci Google Authenticator, která je pro generování jednorázových kódů nejvhodnější a můžeme ji jedině doporučit.

Přihlášení s využitím 2FA si můžete snadno aktivovat v zákaznické administraci, v sekci Změnit heslo. Pomocí Google Authenticator stačí vyfotit QR kód, který se vám v administraci zobrazí. V generátoru kódů následně uvidíte nový řádek pro SSLmarket, v tomto řádku zobrazený kód opíšete do vaší administrace SSLmarketu a ochrana účtu pomocí 2FA je zapnutá.