Víceleté objednávky TLS certifikátů jsou nyní dostupné

(31. 8. 2020) Po dlouho avizovaném omezení platnosti TLS certifikátů na jeden rok přicházíme s novinkou - víceletými objednávkami certifikátů. Zjednoduší vám správu certifikátů a administraci spojenou s jejich obnovou. Díky objednávce na více let rovněž výrazně ušetříte.

Certifikát se vydává jen na rok, ale objednat lze až na 6 let

Od 1. 9. již není možné získat TLS certifikát na delší dobu než 1 rok; to je poněkud nepraktické pro jejich správu a prodlužování. Ve spolupráci s CA DigiCert jsme pro vás připravili možnost objednání TLS certifikátů na více let. Hlavní výhodou víceleté objednávky je značná úspora ve srovnání s obnovováním certifikátu rok co rok. TLS certifikáty tak můžete objednat až na 6 let, čímž ušetříte nejen na jejich ceně, ale i čas jinak věnovaný objednávce prodloužení.

Výhody víceleté objednávky

Objednání certifikátu na více let přináší několik výhod. Hlavní důvody pro využití jsou tyto:

  • Ušetříte čas. Jedna objednávka a platba = méně administrativy.
  • Čím delší platnost objednávky, tím vyšší úspora díky snižující se roční ceně.
  • Navazující jednoletý certifikát dostanete automaticky a včas, jen ho vyměníte na serveru.
  • Certifikát získáte bez prodlev a čekání, protože ověření organizace je automaticky prolongováno, aby zůstávalo platné.
Objednávka certifikátu na více let

Jak funguje víceletá objednávka

Certifikát si můžete objednat až na 6 let; roční cena postupně klesá a delší platnost je pro vás výhodnější. Po objednání vám bude vydán první certifikát na 398 dní a jakmile se bude blížit jeho expirace, tak ho CA automaticky prodlouží. Tento navazující certifikát od nás obdržíte a pouze na serveru vyměníte. Pak stačí počkat další rok na další navazující certifikát. Není potřeba každý rok objednávat a platit prodloužení certifikátu.