ZONER se účastní vypuštění nové DigiCert pečeti

(6. 5. 2021) Společnost ZONER, provozovatel SSLmarket.cz, je Platinum Elite partner největší komerční CA na světě DigiCert. Tento nejvyšší stupeň partnerství znamená nejužší míru spolupráce ve vývoji a marketingu. Při vypuštění zbrusu nové pečeti jsme proto nemohli chybět a jako první jsme ji umístili na náš web.

Proč používat pečeť CA na svém webu?

Šifrování přenosu dat po síti (protokol TLS) je dnes již rozšířeným standardem. Samotné zabezpečení šifrováním brání odposlechu komunikace, ale vůbec negarantuje identitu protějšku se kterým komunikujete. Dnes může mít TLS certifikát opravdu každý a pokud v certifikátu nejsou žádné informace o držiteli (doménové DV), tak není možné ho ani autentizovat. V OV a EV certifikátech jsou tyto informace uvedeny a pečeť na webu návštěvníkovi ukazuje, že provozovatel byl ověřen a poskytuje informace snadno k přečtení. Po kliku na pečeť se otevře okno s autoritou ověřenými informacemi o majiteli certifikátu, což umožní jednoduchou autentizaci návštěvníkem a získání jeho důvěry.

Certifikáty potvrzující identitu jsou základním kamenem boje proti podvodníkům a tzv. phishingu. Součástí informací o majiteli certifikátu, které seal zobrazuje, je i datum ověření údajů a potvrzení, že web úspěšně prošel antimalwarovou kontrolou. Návštěvník vašeho webu má prakticky 100% jistotu, že se nejedná o anonymní či podvodný web.

Získejte novou pečeť spolu s certifikáty Secure Site

Tato nová pečeť DigiCert Smart Seal je dostupná majitelům Secure Site certifikátů. Přináší nejen nový design, ale též nové možnosti zobrazení a prezentace informací o držiteli certifikátu. Po kliknutí na pečeť se návštěvníkovi vašeho webu zobrazí detailní informace o doméně, certifikátu a společnosti držitele certifikátu. Do tohoto přehledu je možné také zahrnout informace o ověření společnosti ze strany CA DigiCert a jiné informace podstatné pro návštěvníka webu.

Nový DigiCert Smart Seal
Nový DigiCert Smart Seal

Secure Site certifikáty přináší vylepšenou a zbrusu novou pečeť DigiCert Smart Seal, která umí kromě detailních informací o držiteli zobrazit také logo vaší firmy, které se pak střídá s logem CA DigiCert. Příklad nové DigiCert Smart Seal pečeti můžete vidět na našem webu SSLmarket.cz. Z vylepšení pečeti máme radost a s jejím nasazením jsme proto neváhali ani minutu. Věříme, že pomůže návštěvníkům v lepší autentizaci naší firmy a k získání jejich důvěry.

„Útoky na webové stránky jsou stále častější a proto se jejich uživatelé potřebují přesvědčit, že je jimi navštívená stránka opravdu tou, za která se vydává, a že je zabezpečená,“ říká Ing. Jindřich Zechmeister, ředitel oddělení IT Security ze ZONER a.s.

„Pro budování této důvěry je pečeť DigiCert Smart Seal významným krokem vpřed. Provozovatele webu jednoznačně identifikuje dynamickým obrázkem, který zobrazuje nejen ověřené logo jejich firmy, ale i základní informace o stavu daného TLS certifikátu a o dalších bezpečnostních nastaveních webu.“

Zdroj: Tisková zpráva DigiCertu

Kompletní tiskovou zprávu DigiCertu a více argumentů pro použití Smart Seal naleznete zde: New DigiCert Smart Seal Displays Identity and Improves Trust for Consumers with Industry-First Verified Logos and Other Features to Prevent Spoofing, Misuse.

Pečeť zabezpečenému webu sluší

Každý TLS certifikát (kromě RapidSSL) opravňuje svého držitele k umístění pečeti CA na svůj web. Na přítomnost HTTPS protokolu jsou už uživatelé zvyklí, ale je vhodné jim pomoci s autentizací "protějšku" a v důsledku se získáním důvěry. U OV a zejména EV certifikátů je po kliknutí na pečeť možné zjistit více informací o provozovateli webu a jeho ověření. Příklad pečeti CA příslušící k danému certifikátu najdete na produktové stránce jednotlivých certifikátů.

Pokud chcete pečeť CA na webu využít i vy, neváhejte nás kontaktovat a po upřesnění velikosti zobrazení vám dodáme potřebný HTML kód pro vaše stránky.