Intermediate a root certifikáty našich CA (CA bundle)

Ke všem vystaveným certifikátům zasíláme v e-mailu o vystavení příslušné certifikáty CA, které jsou potřeba k instalaci. Doporučujeme vycházet z tohoto zdroje. Pokud však máte problém certifikáty v zaslaných souborech identifikovat, můžete si Intermediate certifikát stáhnout v detailu objednávky v různých formátech.

Stažení CA certifikátů v detailu objednávky

Doporučujeme CA (Intermediate) certifikáty stáhnout v detailu objednávky, protože tak máte jistotu, že stáhnete ty správné k vašemu certifikátu. Certifikáty stahujeme přes API DigiCertu zvlášť pro danou objednávku, takže nemůže nikdy dojít k omylu a vždy dostanete ten správný ve zvoleném formátu.

Stažení certifikátu v detailu objednávky
Stažení certifikátu v detailu objednávky

Výchozí CA certifikáty

Výchozím kořenovým certifikátem je pro DV a OV certifikáty DigiCert Global Root CA a pro EV certifikáty DigiCert High Assurance EV Root CA. Intermediate certifikáty se mohou lišit podle typu ověření a jednotlivých CA; používejte vždy intermediate certifikát, který od nás dostanete k vydanému certifikátu. Pro S/MIME certifikáty se používá kořenový certifikát DigiCert Assured ID Root CA.

Algoritmus podpisu root certifikátu:   Kořenový certifikát má podpisový algoritmus SHA-1, což však ničemu nevadí, protože u certifikátu se toto neověřuje. Tento kořenový certifikát doporučujeme, protože zaručuje 100% kompatibilitu na všech počítačích a zařízeních. Kořenový certifikát s SHA-2 můžeme zařídit na požádání.

DigiCert pravidelně rotuje Intermediate certifikáty, proto je v žádném případě nedávejte do aplikací natvrdo (hardcoded). Mohou se kdykoliv změnit. Přehled změn najdete vždy zde a v článku DigiCert ICA Update.

Kořenové certifikáty DigiCert ke stažení

Kořenové certifikáty CA DigiCert (a také Intermediate) najdete na stránce DigiCert Trusted Root Authority Certificates. Na této stránce si můžete vyzkoušet jak funguje daný kořenový certifikát a zdali je na daném zařízení důvěryhodný. To se může hodit zejména pro otestování velice starých počítačů a smartphonů.

Hledáte CA Bundle?

Při instalaci po vás může server chtít tzv. CA certificate bundle. Nemyslí se tím nic jiného, než Intermediate certifikát a kořenový certifikát CA v jednom souboru za sebou. Bundle použijte pouze v nezbytných případech. Kořenové certifikáty při instalaci certifikátu nejsou nutné; pro instalaci stačí na serveru nastavit patřičný Intermediate certifikát.

Ukončené Intermediate certifikáty

Intermediate certifikáty, které se už nepoužívají, najdete přehledně v tomto článku na webu DigiCertu: DigiCert ICA Update.


Pomoc s SSL certifikáty

Je toho na vás moc?

Napište nám
info@sslmarket.cz
Kontaktní formulář
Zavolejte nám
+420 511 150 150
+420 730 162 600
Byl tento článek pro vás užitečný?