Vygenerování CSR requestu (veřejného klíče)

Veřejný klíč, neboli CSR request, je žádost o certifikát, kterou vygenerujete na serveru, kde bude budoucí SSL certifikát nainstalován. Certifikační autorita tento váš veřejný klíč podepíše a vydá SSL certifikát. V našich videonávodech popisujeme generování CSR requestu na nejpoužívanějších serverech.

Vygenerování CSR přímo v SSLmarketu

CSR request si můžete vytvořit přímo v administraci SSLmarket. Tato možnost Vám pomůže v případě, že nemáte přístup k serveru, nemáte k dispozici administrátora serveru pro vytvoření CSR či Vaše zařízení vytvoření CSR nepodporuje (NASy, síťové prvky).

U každého dialogu pro vložení CSR nyní vidíte novou možnost Vygenerovat CSR.

Po jejím stisknutí bude vygenerován privátní klíč a CSR request, které uvidíte ve dvou formulářích. Privátní klíč si zkopírujte a uložte pro budoucí instalaci SSL certifikátu.

Privátní klíč samozřejmě neukládáme, takže ho není možné obnovit! Uložte ho na bezpečném místě pro pozdější nahrání na server. Privátní klíč uchovávejte v soukromí - nesmí se dostat do nepovolaných rukou! Slouží k dešifrování dat zašifrovaných certifikátem a bez něj certifikát nemůže na serveru fungovat.

Vygenerování CSR pro Apache a nginx

Linuxové servery používají pro šifrování a práci s klíči knihovny OpenSSL. V nich na linuxovém serveru vygenerujete CSR request pro certifikát, který bude používat Apache či nginx server.

Návod jak vygenerovat CSR request na linuxovém serveru s OpenSSL najdete v článku Veřejný klíč (CSR request)

Jak vygenerovat veřejný klíč (CSR) na serveru IIS (verze 7 a novější)

Veřejný klíč (CSR) je nezbytný k vystavení SSL certifikátu. Tento veřejný klíč Vám vygeneruje správce Vašich stránek (webhostingová společnost) nebo přímo administrátor serveru, kde je umístěna doména, na kterou se SSL certifikát vystavuje. V tomto návodu se dozvíte, jak vygenerovat veřejný klíč (žádost o certifikát) na serveru IIS 7.

Obsah a správnost CSR requestu můžete ověřit v našem nástroji pro kontrolu CSR.

V případě potřeby neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu, která vám pomůže s výběrem certifikátu a jakýmkoliv dotazem.