Nástroje pro správu SSL/TLS certifikátů

Nástroje pro SSL/TLS certifikáty vám ulehčí práci s certifikáty a umožní kontrolu již nainstalovaného SSL/TLS certifikátu. V dekodéru si můžete také zkontrolovat shodu privátního klíče s certifikátem či CSR.

Nástroje pro SSL/TLS certifikáty

Ověření SSL/TLS certifikátu

Ověřovač SSL/TLS certifikátů zkontroluje SSL/TLS certifikát na zadané doméně a ukáže vám detaily použitého SSL/TLS certifikátu. Kromě technických informací a údajů o majiteli certifikátů vám také zobrazí informaci o jeho důvěryhodnosti a typu ověření. Ověřovač pozná špatné nasazení certifikátu a nabídne řešení k základním chybám.

Tento nástroj vám také potvrdí, zdali je vystaven se záznamem v Certificate Transparency a přes OCSP protokol ověří jeho platnost.

Kontrola CSR (veřejného klíče) a certifikátu

Kontrola CSR (veřejného klíče) a certifikátu dekóduje obsah vygenerované žádosti o certifikát a ukáže vám obsažené údaje. Ty můžete před zažádáním certifikátu zkontrolovat. Do tohoto nástroje můžete také vložit existující SSL/TLS certifikát a vypsat údaje v něm obsažené.

Kontrola shody privátního klíče s certifikátem

Nástroj pro kontrolu shody privátního klíče s certifikátem (či CSR) vám pomůže zjistit a potvrdit, zdali máte k certifikátu pravý privátní klíč a můžete ho tak nainstalovat. Pokud by vám privátní klíč s certifikátem neseděl (nepatřily k sobě), stačí v naší administraci snadno provést reissue a zdarma ho vydat znovu.

DigiCert Certificate Utility for Windows

Pro správu certifikátů v prostředí Windows a Windows Server (vytvoření CSR, import vydaného certifikátu) doporučujeme program DigiCert Certificate Utility for Windows. Zvládnete s ním všechny úkoly (CSR, import, export) a můžete pomocí něj spravovat i Code Signing certifikáty.

Image description
Byl tento článek pro vás užitečný?