Ověření DV certifikátu souborem na FTP domény

Certifikační autority v naší nabídce umožňují ověřit objednávku DV certifikátu více způsoby, včetně ověření přes soubor na FTP. Funkce je vhodná pro všechny objednávky, které není možné ověřit přes ověřovací e-mail autority.

Standardní ověření DV certifikátu

Standardním způsobem ověření DV certifikátu je zaslání ověřovacího e-mailu na ověřovanou doménu. K dispozici je pět schránek na dané doméně a e-mail vlastníka domény, či administračního kontaktu. Žadatel o certifikát musí mít na ověřované doméně aktivní jednu ze schránek admin, administrator, hostmaster, postmaster či webmaster. Jedinou alternativou je přeposlání e-mailu autority na e-mail administračního kontaktu domény, nebo jejího vlastníka (kontakty z WHOIS).

Alternativní způsob ověření domény

Certifikační autority v naší nabídce umí ověřit objednávku DV certifikátu nejen přes e-mail, ale též přes unikátní soubor fileauth.txt nahraný na FTP domény do adresáře /.well-known/pki-validation/.

Možnost ověření certifikátu přes soubor vyberete v pátém kroku objednávky certifikátu (Ověření certifikátu a veřejný klíč (CSR)).

Alternativní možnost ověření DV certifikátu

Soubor, který je třeba pro ověření použít, najdete ke stažení v detailu objednávky SSL certifikátu. Jeho unikátní obsah je dán autoritou a je unikátní pro vaši objednávku.

Soubor fileauth.txt (prostý text) stáhněte z administrace SSLMarket a nahrajte do složky /.well-known/pki-validation/ (na FTP). Zkontrolujte, zdali je soubor přístupný pro návštěvníka a neomezuje ho například soubor .htaccess.

Soubor na FTP musí být při ověření dostupný zvenčí
Soubor na FTP musí být při ověření dostupný zvenčí
Soubor se musí nacházet na holé doméně v základním tvaru. Pokud je web přesměrován na tvar s www, můžete pro ověřovací soubor nastavit výjimku z přesměrování. Postup se dozvíte zde.

Autorita bude v pravidelných intervalech automaticky kontrolovat přítomnost a obsah souboru. Jakmile ho nalezne, potvrdí objednávku certifikátu a ten bude vydán.

Ověření přes soubor je rychlé a jednoduché

Výše uvedený způsob ověření nezpůsobí žádné prodlevy při vystavení certifikátu. Autorita provádí kontrolu ve velice krátkých intervalech a nemusíte se tedy obávat, že by bylo vystavení certifikátu zdrženo.

Máte potíže s alternativním ověřením domény?

V případě potřeby neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu, která vám pomůže s výše uvedeným ověřením domény.

Byl tento článek pro vás užitečný?