Veřejný klíč (CSR request)

Veřejný klíč (CSR) je nezbytný k vystavení SSL certifikátu. Tento veřejný klíč vám vygeneruje správce Vašich stránek (webhostingová společnost) nebo přímo administrátor serveru, kde je umístěna doména, na kterou se SSL certifikát vystavuje.

Přesný postup jak se veřejný klíč vygenerovat, najdete v podrobných návodech dané certifikační autority.
Stačí si pouze vybrat Vámi používanou webovou platformu: Thawte, Symantec (VeriSign), GeoTrust, RapidSSL.

Pro vygenerování veřejného klíče je nutné znát následující:

Common name: přesný název domény
Organization: jméno firmy, majitele domény
Organizational unit: jednotka, účel
City/locality: město
State/province: stát
Country/region: kód země
Key Size: 2048 bit

Příklad uvedených informací:

Common name: www.zoner.cz
Organization: ZONER software, a.s.
Organizational unit: Internet
City/locality: Brno
State/province: Czech republic
Country/region: CZ
Key Size: 2048 bit

Upozornění: Je rozdíl, pokud je název domény uveden s "www" (př. www.zoner.cz) nebo bez "www" (př. zoner.cz). Při přístupu na jiný název stránek než je uveden v certifikátu, je zobrazováno chybové hlášení o certifikátu pro jinou doménu. Je důležité zvolit správný název, který odpovídá webovým stránkám, které chcete SSL certifikátem zabezpečit. Jméno firmy by mělo být shodné s údajem uvedeným v OR. VE VEŘEJNÉM KLÍČI NEPOUŽÍVEJTE DIAKRITIKU.

Vygenerovaný veřejný klíč vložte do administrativního rozhraní objednaného SSL certifikátu, ke kterému jste již obdrželi přístupy. Po přihlášení si zobrazte podrobnosti objednávky a u položky "Veřejný klíč (CSR)" vyberte možnost "Vložit nový".

Bude-li vložený veřejný klíč v pořádku, zobrazí se vám v administrativním rozhraní jeho veškeré podrobnosti. Obsah a správnost CSR requestu můžete ověřit též v našem nástroji pro kontrolu CSR.