Veřejný klíč (CSR request)

Veřejný klíč (CSR) je nezbytný k vystavení SSL certifikátu. Tuto žádost o certifikát vám vygeneruje správce vašich stránek (webhostingová společnost) nebo přímo administrátor serveru, kde je umístěna doména, na kterou se SSL certifikát vystavuje. K vytvoření CSR můžete také využít náš nástroj, který najdete přímo v detailu objednávky, či naši aplikaci SSLmarket pro Windows.

Pokud nemáte možnost vygenerovat CSR na svém serveru či jej získat od vašeho hostingového poskytovatele, je vám k dispozici náš nástroj Vygenerovat CSR. Naleznete jej v detailu objednávky po přihlášení do svého zákaznického účtu.

Pokud s certifikátem pracujete na vašem počítači, nebo pokud objednáváte S/MIME certifikát, doporučujeme vám pro vytvoření CSR naši aplikaci SSLmarket pro Windows.

Přesný postup pro vygenerování CSR přímo na vašem serveru najdete v podrobných návodech certifikační autority DigiCert. Stačí si pouze vybrat vámi používanou webovou platformu.

Pro vygenerování veřejného klíče je nutné znát následující:

Common name: přesný název domény
Organization: jméno firmy, majitele domény
Organizational unit: jednotka, účel
City/locality: město
State/province: stát
Country/region: kód země
Key Siz: pro TLS/SSL certifikát nejméně 2048 bit, pro Code Signing 3072 bit

Příklad uvedených informací:

Common name: www.zoner.cz
Organization: ZONER a.s.
Organizational unit: Internet
City/locality: Brno
State/province: Czech republic
Country/region: CZ
Key Size: 2048 bit

Vygenerovaný veřejný klíč vložte do detailu objednaného SSL certifikátu ve vaší zákaznické administraci. U položky "Veřejný klíč (CSR)" vyberte možnost "Vložit CSR" a zobrazí se vám jeho veškeré podrobnosti. Obsah a správnost CSR requestu můžete ověřit též v našem nástroji pro kontrolu CSR.

Byl tento článek pro vás užitečný?