Nástroje pro BIMI a VMC certifikát

V tomto článku najdete užitečné nástroje pro nastavení BIMI a použití VMC certifikátu. Můžete si také zkontrolovat správné nasazení VMC certifikátu.

Příprava na získání VMC certifikátu

BIMI Inspector - oficiální nástroj BIMI Inspector vám zanalyzuje vloženou doménu, ze které chcete e-maily odesílat, a ukáže její připravenost pro získání VMC. U jednotlivých kroků najdete i vysvětlení a radu, jak případný problém vyřešit.

Na webu BIMI Group také najdete přesné návody jako se na VMC připravit - od nastavení DMARC až po úpravu loga. Vše najdete na stránce Implementation Guide.

Jiným nástrojem pro prověření připravenosti na VMC je BIMI Inspector od Mailkitu. Pomůže vám dokonce vygenerovat DNS záznamy potřebné pro správné nastavení BIMI.

Pomocí nástroje od DigiCertu si můžete vyzkoušet náhled zobrazení vašeho loga v iPhonu. Poslouží pro ilustraci.

Příprava loga pro VMC

Logo, které chcete v e-mailových klientech zobrazit, musí být ve formátu SVG (křivky) a tento zdrojový soubor musí být před zveřejněním upraven (jak na to se dozvíte níže), aby splňoval specifikaci SVG Tiny 1.2. Pak soubor s logem nahrajete na doménu a do DNS dané domény k němu uvedete cestu.

Jak zdrojový soubor SVG upravit najdete v tomto článku DigiCertu; prosté uložení ve formátu SVG nestačí.

Úpravě loga v SVG formátu se též věnuje BIMI Group v článku SVG Conversion Tools Released. V tomto článku najdete řadu nástrojů, které můžete pro úpravu SVG použít.

Vytvoření DNS záznamu pro VMC

DNS záznam si můžete snadno vygenerovat v oficiálním BIMI nástroji BIMI Generator.

BIMI Generator
BIMI Generator.

Kontrola nasazení BIMI

Pro kontrolu nasazení VMC certifikátu doporučujeme použít oficiální nátroj BIMI Group BIMI Inspector. Ukáže vám správnost všech kroků nasazení a pokud zjistí nesrovnalosti, tak u jednotlivých kroků najdete i vysvětlení a radu, jak případný problém vyřešit.