Obnova zablokovaného tokenu přes Safenet

Při pětkrát špatně zadaném hesle se token zablokuje a certifikát na něm nejde použít. Řešení je však jednoduché. Stačí token naformátovat a certifikát na něj po reissue znovu nainstalovat.

Zablokovaný token

Pokud se heslo k tokenu zadá několikrát špatně, tak se token z bezpečnostních důvodů zablokuje a certifikát již nelze použít. Vypadá to takto:

Příklad zablokovaného tokenu
Příklad zablokovaného tokenu

Inicializace tokenu

K zformátování tokenu použijeme aplikaci Safenet. V ní zvolte možnost Inicialize token, která token "zformátuje" a pak na něj opět certifikát nainstalujete. Projděte průvodce a zvolte si nová hesla. Admin heslo doporučujeme nechat výchozí.

Inicializace tokenu pomocí aplikace Safenet
Inicializace tokenu pomocí aplikace Safenet
Nastavení admin hesla
Nastavení admin hesla
Nastavení nového hesla k tokenu
Nastavení nového hesla k tokenu

Nyní je token prázdný a připraven pro další použití.

Vydání a instalace nového certifikátu

Jakmile je inicializace dokončena, požádejte zákaznickou podporu SSLmarketu o reissue certifikátu. Po jeho bezplatném vydání dostanete nový tzv. Init_code, který slouží k instalaci certifikátu na token pomocí utility DigiCert Hardware Certificate Installer. Více o instalaci v článku Zprovoznění (aktivace) Code Signing certifikátu na tokenu.

Instalace certifikátu na token pomocí DigiCert Hardware Certificate Installer
Instalace certifikátu na token pomocí DigiCert Hardware Certificate Installer. Initializační kód najdete v detailu objednávky certifikátu.