Obslužná aplikace pro token SafeNet

Aplikace SafeNet obsahuje driver pro token s Code Signing certifikátem a tento token i obsluhuje jako úložiště certifikátů. Aplikaci potřebujete pro stažení a uložení certifikátu, stejně jako pro pozdější podepisování.

Image description
Obslužná aplikace SafeNet

Aktuální verzi aplikace a postup instalace najdete na webu DigiCertu. Aplikace se používá pro CS EV certifikáty DigiCert i Symantec.

Použití aplikace

Certifikát Symantec

Code Signing certifikáty Symantec si zákazník instaluje na token sám. Token při doručení používá univerzální heslo 1234567890, které použijete pro jeho první odemčení a pak si nastavíte své heslo, které budete používat při každém podpisu.

Certifikát DigiCert

Code Signing certifikát od DigiCertu vám dorazí už na tokenu. K jeho použití potřebujete heslo, které najdete v zákaznické administraci SSLmarketu. Heslo je silné a samozřejmě pokaždé jiné; neplatí univerzální heslo uvedené výše. Výhodou je fakt, že nemusíte certifikát na token stahovat.

Postup podepisování aplikací

Tématice podepisování aplikací se věnuje náš magazín Podpis-aplikaci.cz a pokud podepisujete v prostředí Windows, doporučujeme článek Jak podepisovat aplikace na Windows (SDK).