GeoTrust QuickSSL Premium certifikát

Cenově nejdostupnější SSL certifikát certifikační autority GeoTrust nabízí díky doménovému ověření možnost velmi rychlého vystavení a nasazení na servery. Jedná se o tzv. "Low authenticated" certifikát obsahující informace pouze o doméně, bez jakýchkoliv dalších údajů. Certifikát nabízí podporu SAN/UC se zabezpečením až 5 domén.

 • Možnost zabezpečení až 5 domén
 • Neomezená serverová licence domén
 • Vystavení během několika minut
 • Důvěryhodný pro 99,9% prohlížečů
 • 30 denní garance vrácení peněz
 • Bezplatné přegenerování certifikátu
 • Hloubka root certifikátu 2.048 bitů
 • Peněžní záruka $500 000
 • Platnost 1-3 roky
 • GeoTrust Site Seal pečeť
 • Zkušební SSL certifikát na 30 dní ZDARMA
 • Zákaznická podpora v češtině
Objednat

Doporučené použití certifikátu

SSL certifikát doporučujeme používat u projektů, kde je kladen důraz na rychlost získání certifikátu. Nachází své využití především v intranetovém použití, interních systémech nebo na menších webových projektech, kde se nevyžaduje ověření společnosti, pro kterou byl SSL certifikát vystaven. Lze s ním zabezpečit až 5 domén na neomezeném počtu serverů.
Pokud je kladen důraz na uživatelskou přístupnost, vyšší garance, doporučujeme využít EV certifikát (Extended Validation) či některý z OV certifikátů (Organization Validation).

Ceník GeoTrust QuickSSL Premium certifikátu

  1 rok 2 roky 3 roky Objednat
NOVÝ (NEW)
Cena rok / CA / ušetříte
1 590 Kč
1 590 Kč / $149 / -967.1%
2 790 Kč
1 395 Kč / $261 / -969%
3 990 Kč
1 330 Kč / $372 / -972.6%
OBNOVA (RENEW)
Cena rok / CA / ušetříte
1 590 Kč
1 590 Kč / $149 / -967.1%
2 790 Kč
1 395 Kč / $261 / -969%
3 990 Kč
1 330 Kč / $372 / -972.6%
Rozšíření SAN/UC* 525 Kč 925 Kč 1 325 Kč  

Rozšíření SAN/UC - cena za 1 subjekt. Ceny uvedené bez DPH.
* Ke každé objednávce GeoTrust QuickSSL Premium certifikátu lze objednat rozšíření SAN/UC pouze v počtu 4.

 • Detail certifikátu
 • Podpora více domén (SAN/UC)
 • Ověření a doba vystavení
 • Platnost a obnova

Zobrazení certifikátu v prohlížeči

Všechny nabízené SSL certifikáty jsou plně důvěryhodné a návštěvníci webových stránek nejsou obtěžováni jakýmkoliv hlášením o nedůvěryhodnosti. V internetovém prohlížeči je informace o zabezpečené komunikaci zobrazena v adresním řádku pomocí ikonky zámečku a písmenka "s" u protokolu http. Rozkliknutím zámečku si můžeme ověřit provozovatele stránek a vydavatele certifikátu. Více informací o zobrazení certifikátu v prohlížeči.

Zobrazení certifikátu GeoTrust QuickSSL Premium v adresním řádku prohlížeče
Zobrazení certifikátu GeoTrust QuickSSL Premium v prohlížeči

Podpora zabezpečení více domén

SSL certifikát podporuje technologii SAN/UC (Subject Alternative Name/Unified Communications), která umožňuje chránit jedním SSL certifikátem více subdomén hlavní domény. Lze tak výrazně šetřit vstupní náklady na získání SSL zabezpečení pro více webových projektů.
Certifikát umožňuje zabezpečit krom hlavní domény až 4 další subdomény. Celkem tak lze zabezpečit až 5 domén.
Na rozdíl od ostatních SAN certifikátů v naší nabídce však není možné zabezpečit nesouvisející domény a názvy. Důvodem je nejnižší typ ověření (DV), kdy autorita ověří pouze hlavní doménu přes e-mail na ni zaslaný a jiné nesouvisející domény nemůže automaticky ověřit.
Cena za rozšíření SAN/UC je vždy za jeden subjekt a počet domén (subjektů) se zadává během objednávky. Během platnosti certifikátu je možné SAN domény měnit nebo také doplňovat. Hlavní doménu nelze v době platnosti měnit.

Alternativní jména
Při objednání certifikátu pro doménu 2. řádu s www bude certifikát platný i pro samostatnou doménu bez www. Certifikát potom obsahuje dva alternativní názvy předmětu: www.nazev-domeny.cz a nazev-domeny.cz. Tato funkčnost není však podporována u jiných kombinací (např. www.test.sslmarket.cz).

Příklady použití

 • www.nazev-domeny.cz (FQDN - plně kvalifikované doménové jméno)
 • mail.nazev-domeny.cz (subdoména)
 • shop.nazev-domeny.cz (subdoména hlavní domény)
 • autodiscover.nazev-domeny.cz (služba Microsoft Exchange)
 • EXCHANGE01 (interní název serveru / NetBIOS název)
 • 10.0.0.1 (privátní IP adresa)
 • owa.exchange.local (interní doménové jméno rozdělené tečkami)
 • www.nazev-domeny.eu (jiné doménové jméno)
 • 48.179.15.35 (veřejná IP adresa)

Upozornění:Certifikát GeoTrust QuickSSL Premium umožňuje použít jako SAN doménu pouze subdomény hlavní ověřené domény. Omezení vyplývá z ověření certifikátu, které je pouze doménové (DV certifikát) a automatické.
Pokud potřebujete zabezpečit více různých (nesouvisejících) domén, použijte SAN certifikát s vyšším typem ověření, například GeoTrust True BusinessID.

Způsob ověření certifikátu

Proces vystavení SSL certifikátu spočívá v zaslání e-mailové zprávy na předem vybraný e-mail domény ze žádosti o SSL certifikát (admin, administrator, hostmaster, webmaster, postmaster), popřípadě na e-mailovou adresu majitele domény (čerpá se z údajů registrů domén, v případě domény CZ z registru sdružení CZ.NIC). V obdržené e-mailové zprávě stačí pouze odsouhlasit veškeré údaje o žádaném SSL certifikátu a proces ověření je dokončen s následným vystavením SSL certifikátu, který je zaslán na technický kontakt žadatele.

Doba vystavení certifikátu

V případě vložení správného CSR souboru do objednávky a provedení platby on-line (platební kartou) je vystavení SSL certifikátu provedeno automaticky během několika minut.

Upozornění: Před vystavením může výjimečně dojít ke zpoždění, které je nejčastěji způsobeno jedním z těchto důvodů:

 • autorita z bezpečnostních důvodů náhodně provádí kontrolu ověřovaných certifikátů, což může pozdržet vystavení DV certifikátu do doby provedení kontroly pracovníkem autority.
 • doména, pro kterou je certifikát objednán, obsahuje zakázané slovo (např. bank) nebo slovní spojení, případně název chráněný trademarkem (např. Facebook, názvy velkých firem a korporací). V tomto případě může autorita provést dodatečné ověření žadatele, nebo odmítnou objednávku certifikátu.
 • nelze automaticky zjistit e-mail vlastníka domény, který slouží pro zaslání ověřovacího e-mailu autority

V případě, že certifikát nebude vystaven v uvedené standardní době, neváhejte kontaktovat zákaznickou podporu, která vám pomůže problém vyřešit.

Platnost certifikátu

SSL certifikát je platný od data, kdy je dokončeno jeho ověření a certifikát je vystaven. Od tohoto data se počítá platnost na daný počet let, která byla zvolena v objednávce SSL certifikátu.

Přegenerování certifikátu (tzv. reissue)

Podle potřeby je možné si nechat certifikát kdykoliv ZDARMA přegenerovat (např. z důvodu smazání privátního klíče). Pro úspěšné přegenerování je nutné dodat nový CSR soubor, který obsahuje totožné údaje jako v původní objednávce.

Obnova certifikátu (RENEW)

Obnovu SSL certifikátu je možné zahájit 90 dnů před koncem jeho platnosti. Není nutné se obávat ztráty zbývající doby, po kterou by byl certifikát ještě platný. Obnovenému certifikátu bude toto období přičteno, navíc se nevyužité dny zaokrouhlují na celé měsíce nahoru. Přičtení zbývající doby je možné pouze při objednání obnovy SSL certifikátu a uhrazení min. 17 dnů před expirací.

Zobrazení pečetě certifikátu

Informace o bezpečnosti na www stránkách je možné podpořit zobrazením pečetě, která je generovaná certifikační autoritou GeoTrust. Jedná se o dynamický obrázek, podle kterého uživatel ihned pozná, že stránky jsou zabezpečené SSL certifikátem. Kliknutím na pečeť lze ověřit veškeré informace o certifikační autoritě a platnosti daného SSL certifikátu. Je možné si vybrat jednu ze tří grafických variant pečetě. Využití pečetě na webových stránkách velmi doporučujeme!

Pečeť GeoTrust True Site Seal

Kompletní přehled SSL certifikátů GeoTrust v naší nabídce

SSL certifikát Cena od
SSLmarket
Cena GeoTrust Ověření Podpora
SAN/UC
Vystavení
(od)
Platnost
(roky)
Objednat
QuickSSL Premium 1 330 Kč 149 $ DV 4 10 minut 1-3 KoupitDetail
QuickSSL Premium Wildcard 6 663 Kč 479 $ DV Ne 10 minut 1-3 KoupitDetail
True BusinessID 2 463 Kč 199 $ OV 4-250 2 dnů 1-3 KoupitDetail
True BusinessID EV 5 245 Kč 299 $ EV 4-250 7 dnů 1-2 KoupitDetail
True BusinessID Wildcard 9 563 Kč 499 $ OV NE 2 dnů 1-3 KoupitDetail