Objednávka SSL certifikátu

Objednání nového certifikátu

Chcete-li si objednat zcela nový certifikát, v hlavním menu vašeho účtu vyberte položku Objednat nový. Je možné si vybrat SSL certifikáty čtyř certifikačních autorit: THAWTE, Symantec, GeoTrust a RapidSSL.

Postup objednání:

Objednat nový certifikát

Zvolte vybraný certifikát od vámi preferované certifikační autority a klikněte na Objednat.

Technické parametry

Zadejte přesný název domény, na které bude SSL certifikát funkční. Vyberte si dobu platnosti certifikátu. U nové objednávky certifikátu ponechte vyplněnou položku NEW a zvolte platformu, na kterém bude SSL certifikát funkční.

Kontaktní informace

Zadejte postupně kontaktní údaje, které budou vedeny k danému SSL certifikátu:

  • Majitel (vlastník) certifikátu - Majitel by měl by souhlasit s majitelem podle registru CZ.NIC nebo mezinárodního registru.
  • Osoba pro autorizaci - Tuto osobu bude kontaktovat autorita pro ověření požadavku.
  • Telefon - Oficiální číslo firmy/žadatele, které se dá nalézt na internetu nebo ve veřejně dostupných zdrojích.
  • Technický kontakt - Na e-mailovou adresu budou zasílány technické informace (návody a postupy pro zprovoznění SSL) a také vystavený certifikát.
  • E-mail pro autorizaci - V případě volby SSl certifikátu, který se ověřuje pouze e-mailovou formou, vyberte e-mail, na který bude odeslána zpráva pro ověření žádosti o certifikát.
  • Fakturační údaje - Zadejete údaje, na které objednávka fakturována. Výzva k úhradě a následně daňový doklad budou zaslány na vyplněnou e-mailovou adresu.

Vložení veřejného klíče (CSR)

Máte-li již vygenerovaný veřejný klíč (CSR), prosíme o jeho vložení. Jak veřejný klíč (CSR) získat, najdete v článku nápovědy o CSR. V případě, že nemáte veřejný klíč (CSR), můžete jej kdykoliv zadat nebo zaslat později.

Souhrn objednávky

V souhrnu objednávky zkontrolujte veškeré zadané údaje. Zkontrolovat si můžete i výslednou cenu SSL certifikátu. Případně je možné zadat poznámku pro upřesnění - při zadání poznámky bude objednávka certifikátu zpracována manuálně. Před odesláním objednávky je nutné souhlasit s obchodními podmínkami.

Obnova certifikátu (Renew)

Bude-li váš SSL certifikát v nejbližší době expirovat (blíží se konec platnosti), je tato informace zobrazena v na úvodní obrazovce vašeho účtu v odstavci Aktivní certifikáty. U daného certifikátu je datum expirace zobrazen červeně.
Budete-li chtít platnost certifikátu prodloužit, je nutné udělat jeho obnovu, kdy si zobrazíte podrobnosti kliknutím na ikonku lupa a následně kliknete na tlačítko RENEW.

Seznam objednávek

Pod položkou Seznam objednávek se zobrazují aktuálně řešené certifikáty. Podrobnosti objednávky jsou zobrazeny po vybrání ikonky lupa. V této části je možné si upravit některé ze zadaných údajů majitele certifikátu, technické osoby a osoby pro autorizaci. Nebyl-li vložen veřejný klíč (CSR), je možné ho vložit.

Seznam certifikátů

Pod položkou Seznam certifikátů najdete všechny aktuálně platné certifikáty a certifikáty, které jsou již po expiraci.
Budete-li chtít platnost certifikátu prodloužit, je nutné udělat jeho obnovu, kdy si zobrazíte podrobnosti kliknutím na ikonku lupa a následně kliknete na tlačítko RENEW.

V případě potřeby neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu, která vám pomůže s výběrem certifikátu a jakýmkoliv dotazem.