Ověření DV certifikátu DNS záznamem

Certifikační autority v naší nabídce umožňují ověřit objednávku DV certifikátu více způsoby, včetně ověření přes DNS záznam. Funkce je vhodná pro všechny objednávky, které není možné ověřit přes ověřovací e-mail autority.

Standardní ověření DV certifikátu

Standardním způsobem ověření DV certifikátu je zaslání e-mailu s unikátním odkazem na ověřovanou doménu. K dispozici je pět schránek na dané doméně a e-mail vlastníka domény, či administračního kontaktu. Žadatel o certifikát musí mít na ověřované doméně aktivní jednu ze schránek admin, administrator, hostmaster, postmaster či webmaster. Jedinou alternativou bylo dosud přeposlání e-mailu autority na e-mail administračního kontaktu domény, nebo jejího vlastníka (kontakty z WHOIS).

Alternativní způsob ověření domény

Certifikační autority v naší nabídce umí ověřit objednávku DV certifikátu nejen přes e-mail, ale též přes unikátní DNS záznam.

Možnost ověření certifikátu přes DNS záznam vyberete v pátém kroku objednávky certifikátu (Ověření certifikátu a veřejný klíč (CSR)).

Alternativní možnost ověření DV certifikátu

Po zažádání certifikátu u autority uvidíte v detailu objednávky údaje, které použijete pro ověření certifikátu přes DNS.

Vytvoření DNS záznamu TXT

Pro DNS ověření domény je nutné vytvořit DNS záznam typu TXT v zónovém souboru ověřované domény. Tuto možnost naleznete v administraci domény vašeho registrátora, kde můžete nastavovat DNS záznamy.
Údaje pro vytvoření záznamu TXT budou uvedeny v detailu objednávky certifikátu a jsou pro každou objednávku unikátní. Do DNS vložíte již připravené záznamy, které vám zobrazíme. V principu se jedná o nastavení unikátního textu v TXT záznamu k subdoméně _dnsauth.

Příklad DNS záznamu pro DNS ověření domény:

_dnsauth.sslmarket.sk. 3600 IN TXT pyzm2vngxyfgwbh5d04n7j9nl4zrp51v

Autorita bude následně v pravidelných intervalech kontrolovat TXT záznam v DNS domény. Pokud bude TXT záznam v pořádku, automaticky objednávku certifikátu potvrdí a automaticky vystaví. Nebude již třeba čekat na potvrzující e-mail.

Kontrola DNS záznamu

Dostupnost a správnost nově vytvořeného DNS záznamu můžete zkontrolovat různými nástroji, které umí zobrazit odpověď na DNS dotaz. Součástí UNIXových operačních systému je program DIG, který umí poslat dotaz na DNS záznam a zobrazit odpověď. Součástí systému Windows tento program není, proto doporučujeme použít webovou verzi DIGu.

Do levého sloupce "Hostnames or IP addresses" napište subdoménu, kterou jste vytvořili; tedy _dnsauth.overovanadomena.cz. Po kliknutí na tlačítko DIG uvidíte odpověď na DNS dotaz, která musí obsahovat randomstring zobrazený v objednávce. Subdoména _dnsauth. musí ukazovat na subdoménu tvořenou randomstringem.

Příklad správné odpovědi získané programem Dig:
dig TXT +additional _dnsauth.sslmarket.cz. @8.8.4.4
; <<>> DiG 9.3.6-P1-RedHat-9.3.6-20.P1.el5_8.6 <<>>TXT +additional _dnsauth.sslmarket.cz. @8.8.4.4
;; global options: printcmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NXDOMAIN, id: 13209
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 1, ADDITIONAL: 0

;; QUESTION SECTION:
;_dnsauth.sslmarket.cz. IN TXT

;; ANSWER SECTION: _dnsauth.sslmarket.cz. 3056 IN TXT "pyzm2vngxyfgwbh5d04n7j9nl4zrp51v"

;; AUTHORITY SECTION:
testwebu.com. 1256 IN SOA ns1.regzone.cz. administrator.czechia.cz. 2013071303 10800 1800 1814400 3600
;; Query time: 13 msec
;; SERVER: 8.8.4.4#53(8.8.4.4)
;; WHEN: Wed Aug 14 12:08:01 2013
;; MSG SIZE rcvd: 165

Ověření přes DNS je rychlé a jednoduché

Ověření certifikátu přes DNS nezpůsobí žádné prodlevy při vystavení certifikátu. Autorita provádí kontrolu ve velice krátkých intervalech a nemusíte se tedy obávat, že by bylo vystavení certifikátu zdrženo. Při DNS ověření není třeba čekat na rozšíření DNS záznamů, které obvykle trvá až 48 hodin.

SSLmarket maximálním možným způsobem zjednodušil uvedené ověření tak, abyste se nemuseli zdržovat při tvorbě DNS záznamu či tvoření souboru pro ověření.


Pomoc s SSL certifikáty

Je toho na vás moc?

Napište nám
info@sslmarket.cz
Kontaktní formulář
Zavolejte nám
+420 511 150 150
+420 730 162 600
Byl tento článek pro vás užitečný?