Správa zákaznického účtu SSLmarket

Zákaznický účet SSLmarketu slouží pro evidenci vydaných SSL/TLS certifikátů, pro jejich správu a související úkony. V tomto článku naleznete základní nápovědu k práci na účtu SSLmarketu.

Možnosti zákaznického účtu SSLmarket

Zákaznický účet SSLmarket vám nabízí přehlednou administraci a správu certifikátů. Najdete zde kompletní informace o certifikátu, přehled řešených objednávek i expirujících certifikátů. Váš certifikát si zde můžete i stáhnout.
Můžete si také otestovat správnost instalace vašeho certifikátu.

Přihlášení do zákaznického účtu a nastavení

Přihlášení do administrace

Přihlášení do administrace sslmarket probíhá na adrese sslmarket.cz a sslmarket.sk dle pobočky, na které byl váš účet vyytvořen. Pokud se nemůžete na sslmarket přihlásit, je možné, že se přihlašujete na špatné pobočce. Účty jsou pro českou a slovenskou pobočku rozdělené z fakturačních důvodů. Pokud neznáte přihlašovací údaje, můžete si nechat poslat nové.
V případě problému s přihlášením neváhejte kontaktovat zákaznickou podporu

Správa účtu - úprava údajů

V případě, že potřebujete změnit nebo upravit údaje na zákaznickém účtu, klikněte na Základní údaje v sekci Správa účtu.
Kliknutím na ikonu tužky vyvoláte dialog úpravy údajů. Po úpravě klikněte na uložit a zaneste do systému upravené informace.

Nastavení emailové komunikace

V sekci Správa účtu - zasílání zpráv můžete nastavit zasílání upozornění ze systému SSLmarket. Důležité je zasílání informací o expiraci certifikátu. Tuto informaci můžete nechat zasílat na autorizační a technický kontakt uvedený v objednávce certifikátu. Autorizační kontakt je zpravidla osoba, která byla v objednávce certifikátu uvedena jako zaměstnanec firmy určený pro telefonické ověření autoritou. Technický kontakt je osoba, která obdržela certifikát emailem.

Pokud nechcete, aby váš zákazník obdržel zprávu o expiraci od SSLmarket, můžete vypnout zaslání informace o expiraci autorizačnímu kontaktu.

Správa objednávek

Seznam certifikátů a seznam objednávek

Pod nabídkou Seznam objednávek jsou zobrazeny aktuálně řešené objednávky SSL certifikátů a jejich aktuální stav. Po dokončení jsou objednávky přesunuty do Seznamu certifikátů, kde naleznete všechny aktuálně platně certifikáty. Kliknutím na ikonu lupy se dostanete do detailu objednávky.

Detail objednávky

Vložení veřejného klíče (CSR)

Po objednání certifikátu je třeba vytvořit veřejný klíč (CSR request) pro certifikační autoritu, která na jeho základě vygeneruje nový certifikát. Pokud je certifikát na našem serveru, zajistíme související technické úkony včetně instalace na server
Veřejný klíč (CSR request) můžete vložit v detailu objednávky po kliknutí na Vložit nový. Po jeho vložení uvidíte v něm obsažené informace. Všechny CSR requesty musí mít bitovou hloubku 2048 bitů.

Informace z dodaného veřejného klíče
Pokud po vložení systém hlásí chybu CSR, kontaktujte zákaznickou podporu. Nejčastěji se jedná o rozpor v názvu objednávané domény a domény v CSR (Common name), nebo o překlep v názvu žadatele (organizace) v CSR a v objednávce.

Jak na prodloužení (renew)

Po přihlášení do administrace SSLmarket uvidíte souhrn certifikátů spolu s jejich expirací. Pokud je expirace certifikátu zvýrazněna červeně, nastala již doba, ve které je možné certifikát prodloužit. Kliknutím na modrou ikonu šipek se dostanete do objednávky prodloužení certifikátu. Stačí zkontrolovat a případně upravit údaje minulé objednávky a prodloužení potvrdit.

Možnosti platby

Platební detaily a platby online

Pro urychlení objednávky certifikátu můžete využít online platbu kartou nebo PayPalem. Při použití obou možností je platba přijatá okamžitě a certifikáty s ověřením domény (DV) můžete mít vystaveny během několika minut. Samozřejmě máte k dispozici i platební detaily pro platbu převodem.
V detailu objednávky klikněte na odkaz platba a na další straně na Uhradit SSL certifikát. Poté budete přesměrování na zabezpečenou platební bránu. Po potvrzení platby se dostanete zpět do administrace SSLmarket a uvidíte, zda-li byla platba úspěšná.

Platební informace a možnosti platby

Správa certifikátu

Možnost stažení certifikátu z administrace

Vystavený certifikát vám pošleme e-mailem, takže nemusíte nikde nic hledat. Certifikát je zaslán v textové formě a je zakódován ve formátu Base64. Váš certifikát si však můžete pohodlně stáhnout i z naší administrace.

Možnost otestování správnosti instalace

Správná instalace certifikátu je klíčem k jeho důvěryhodnosti pro vaše návštěvníky. Můžete si správnost instalace vašeho certifikátu otestovat. Tuto možnost naleznete v detailu objednávky po Test certifikátu. Kliknutím na tento odkaz se dostanete na stránku s testem, kde můžete správnost instalace otestovat.

Pokud budou na serveru chybět Intermediate certifikáty, nebude certifikát pro návštěvníky důvěryhodný a bude zobrazovat bezpečnostní varování. Chcete-li mít jistotu, že jste certifikát nainstalovali správně a že bude pro návštěvníky důvěryhodný, nechte instalaci zkontrolovat nástrojem od certifikační autority. Nástroj pro kontrolu nasměrujte na váš web zadáním URL adresy, na které se certifikát nachází. Pokud je vše v pořádku, nástroj vám zobrazí pozitivní výsledek. Pokud je něco v nepořádku, nástroj vám sdělí příčinu chyby a pokud Intermediate certifikáty chybí, vypíše vám certifikáty přesně pro konkrétní typ certifikátu.

Autorizovaný požadavek na zákaznickou podporu

Pokud nám potřebujete cokoliv sdělit nebo máte otázky, neváhejte využít kontaktní formulář zákaznické podpory. Tuto možnost najdete na levé straně pod Autorizovaný požadavek

V případě potřeby neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu, která vám pomůže s výběrem certifikátu a jakýmkoliv dotazem.