Symantec Code Signing certifikát Objednat

Symantec Code Signing je prestižní certifikát, který umožňuje vývojářům a softwarovým firmám přidat k aplikaci distribuované přes internet digitální podpis. Jakákoliv změna kódu při distribuci k zákazníkovi je díky podepsání zjištěna a aplikace bude označena za nedůvěryhodnou. Podepsáním aplikace pomocí Symantec Code Signing certifikátu budou mít uživatelé jistotu, že získaný software pochází jednoznačně od společnosti, která jej vytvořila.

{symantec_code_signing_validation_type} {symantec_code_signing_validation_type_text}
1 Název firmy
podpora SANů
{symantec_code_signing_issuance_time} doba vystavení
100% důvěryhodnost
 • Cenaod {symantec_code_signing_price_czk}
 • Platnost{symantec_code_signing_years_validity} roky
 • Zabezpečení desktopové a mobilní aplikace
 • Důvěryhodnost všechny počítače a mobily
 • Algoritmus veřejného klíče RSA
 • Symetrické šifrování256 bitů
 • Délka veřejného klíče2.048 (3.072/4.096) bitů
 • Kořenová CADigiCert Global G2
 • Garance vrácení peněz30 dní
 • Přegenerování certifikátuzdarma
 • Možnost přidání více doménneumožňuje
 • Privátní klíč na tokenune

Doporučené použití certifikátu

Certifikát nachází své využití především u vývojářů a softwarových firmách, které vyžadují mít své aplikace distribuované přes internet digitálně podepsané a zabezpečené od světově nejuznávanější certifikační autority.

Ceník Symantec Code Signing certifikátu

Symantec Code Signing je možné využít na všech vývojových platformách a nemusíte mít obavy z nekompatibility.

Prodej Symantec Code Signing certifikátu byl ukončen, produkt je nahrazen DigiCert Code Signing certifikátem

Zobrazení certifikátu

Po spuštění aplikace, podepsané Symantec Code Signing certifikátem, je zobrazena úvodní informace o spouštěném souboru, ale především je zobrazena informace o důvěryhodnosti společnosti, kterou byla aplikace digitálně podepsaná. V detailu je možné zjistit datum podepsání aplikace, podrobnosti o certifikační autoritě, atd.

Detail certifikátu Symantec Code Signing

Podporované platformy

Dle používané platformy je možné si vybrat Symantec Code Signing EV certifikát přesně pro Vaše účely.

Microsoft® Authenticode®

Certifikát je určený pro podpis souborů .exe, .cab, .dll, .ocx, .msi, .xpi, a .xap, stejně jako pro podpis kernel-mode aplikací. Je nutný pro získání certifikace Microsoft Windows Logo.

Java

Certifikát určený pro Java aplikace pro desktop i mobilní zařízení. Podepisuje soubory .jar a je podporován prostředím Java Runtime Environment (JRE).

Microsoft® Office and VBA

Certifikát je určený pro podpis VBA objektů a maker. Vhodné pro Microsoft Office a aplikace třetích stran používajících VBA.

Adobe® AIR®

Digitálně podepisuje soubory .air or .airi. Nutné pro všechny aplikace založené na AIR.

Android

Certifikát je určený pro podpis souborů .apk pro platformu Android.

Microsoft Windows Phone

Digitálně podepisuje kód pro Windows Phone and Xbox 360. Podepsání je nutné pro zveřejnění aplikace ve službě Microsoft App Hub.

Qualcomm BREW

Digitálně podepisuje BREW aplikace vývojářů.

FAQ - nejčastější dotazy

Podpis aplikace je nutný pro její distribuci - bez ní není možné vydávat mobilní aplikace a aplikace pro desktop by blokoval operační systém a vůbec je nespustil. Podepisování aplikací je tedy pro jejich distribuci nevyhnutelné.

Na platformě Windows se důvěryhodnost reputace určuje pomocí SmartScreen filtru. Dříve byl součástí Internet Exploreru, dnes je přímo součástí Windows. Po podepsání a vydání aplikace trvá určitou dobu, než se tato reputace vytvoří. Systém Windows ji tedy může chtít blokovat i s digitálním podpisem. Řešením takového problému je pak pouze použití podpisu s Code Signing EV certifikátem, jehož podpis je ve Windows vždy důvěryhodný a k blokování nedojde.

Obecně platí, že digitální podpis aplikace jako takový nezaručuje bezproblémové spuštění pro uživatele. Například Java applety vyvolávají bezpečnostní varování už z povahy své platformy, která není považována za příliš bezpečnou.
Podpis je možné provádět na jakékoliv platformě, která to umí. Podepisování probíhá přes nástroje dané vývojové platformy a v nich se odkazuje na úložiště obsahující certifikát, nebo na konkrétní soubor (PFX).
Code Signing certifikát může podepisovat kód a aplikace pro všechny platformy, není vázán na jednu. Typické použití je pro Microsoft Authenticode, ale můžete s ním podepisovat i aplikace pro Javu.

Z pohledu vývojového prostředí je to opět lhostejno - certifikát Code Signing bude fungovat s každým vývojovým prostředím, které podporuje podepisování aplikací a kódu. Ve Windows se typicky používá nástroj Signtool, který je součástí Windows SDK.

Jediná výjimka je u Code Signing EV certifikátu - tento typ certifikátu potřebuje pro podpis podpůrnou aplikaci Safenet, která je dostupná pro Windows, Linux a MacOS.