Rok 2021 pohledem SSLmarketu a PF 2022

28. 12. 2021 | Jindřich Zechmeister

Letošní rok byl znovu poznamenán pandemií a různými omezeními. Pro nás to však nebyla překážka pro dodávání důvěryhodných certifikátů a perfektních služeb našim zákazníkům. I díky vám jsme v roce 2021 rostli a úspěšný rok završili dalším oceněním od DigiCertu. Nyní máme kompletně všechna ocenění, která jsme mohli získat.

První reissue víceletých objednávek

V loňském roce jsme jako úplně první na trhu přišli s víceletými objednávkami TLS certifikátů, které vám umožňují objednat si certifikát až na 6 let a dosáhnout úspory financí a času. Stále platí, že maximální délka platnosti certifikátu je jeden rok, ale u víceleté objednávky proběhne vždy měsíc před expirací certifikátu reissue a v rámci víceleté objednávky dostanete certifikát nový na další rok.

Letos nastalo první reissue těchto víceletých objednávek z roku 2020. Zpočátku se toto automatické reissue potýkalo s dětskými chybami, ale to se nám podařilo s DigiCertem vyřešit. Nyní již vše funguje v pořádku.

Jsme partner DigiCertu s největším podílem víceletých objednávek vůbec; jsme rádi, že tuto možnost objednání na více let využíváte!

Ocenění za inovace uzavřelo kompletní sbírku cen

V listopadu jsme od DigiCertu obdrželi Innovation Award oceňující náš mimořádný přístup k inovacím a způsob využití PKI DigiCertu. Je to poslední cena, která nám ve sbírce chyběla; nyní máme všechna ocenění, která DigiCert uděluje. To potvrzuje naši kompetenci ve všech ohledech a vy, naši zákazníci, máte jistotu těch nejlepších služeb na trhu. Více informací o tomto úspěchu najdete v novince SSLmarket je jednička v každém ohledu.

Vylepšení SSLmarketu a zákaznické administrace

Celý rok jsme pracovali na vylepšování backendu a uživatelského portálu tak, aby vám nabídl co nejvíce funkcí a sloužil k vaší spokojenosti. Okamžitě implementujeme všechny nové funkce a inovace, které DigiCert přináší.

Krátký výčet hlavních vylepšení, která přinesl tento rok:

Dostupnost API a 2FA pro přihlášení vás asi nepřekvapí, protože se v našem odvětví jedná o běžné funkce. Avšak kalendář obsahující všechny události vztahující se k certifikátům na vašem účtu je naše unikátní funkce a nikde jinde ji nenajdete. Všechny důležité informace si můžete dát do kalendáře v telefonu, PC či Outlooku a neunikne vám už žádná expirace či reissue. Váš uživatelský komfort je totiž naše priorita!

Nová aplikace pro desktop

Na konci roku jsme pro vás připravili překvapení v podobě aplikace SSLmarket pro desktop. Pomocí ní můžete snadno spravovat certifikáty na vašem účtu a snadno je importovat do úložiště certifikátů systému Windows. Pomůže vám zejména při získání a instalaci S/MIME certifikátu, který pak jen nastavíte v Outlooku či jiném poštovním programu.

Aplikace SSLmarket pro Windows
Aplikace SSLmarket pro Windows

Zpřísnění pravidel ze strany CA/B Fora

V uplynulém roce jsme museli reagovat i na méně příjemné skutečnosti, kterými byly opět omezení pro certifikáty. Regulátor PKI odvětví, CA/B Forum, zkrátil platnost OV ověření u domén a subjektů na 13 měsíců (stejně jako u EV). Zkomplikovalo se také ověření pomocí souboru na FTP, kterému říkáme metoda FILE. Nyní je potřeba samostatně ověřit všechny tvary domén, které certifikát obsahuje - včetně www. Více v článku Změna u FILE ověření.

Příští rok můžete očekávat zkrácení maximální platnosti S/MIME certifikátů na dva roky.

Vše nejlepší v roce 2022

To byl v kostce rok 2021. Děkujeme za vaši přízeň, kterou jste nám letos věnovali a těšíme se na další spolupráci v roce 2022. Už teď pro vás připravujeme řadu novinek a vylepšení pro ještě snazší získání a použití certifikátů.

Úspěšný rok 2022 vám přeje celý tým SSLmarketu.


Ing. Jindřich Zechmeister
Specialista pro bezpečnostní SSL certifikáty
DigiCert TLS/SSL Professional
e-mail: jindrich.zechmeister(at)zoner.cz