SSL/TLS certifikáty

Digitální certifikáty jsou základním kamenem zabezpečení poskytovaného protokoly SSL/TLS na internetu. Pomáhají šifrovat například spojení mezi uživatelských prohlížečem a serverem, kde dochází k výměně citlivých dat.

Druhou, neméně důležitou vlastností SSL/TLS protokolu je potvrzení pravosti serveru, se kterým komunikujeme. Jeho pravost nám pomáhají ověřit webové prohlížeče, buď pomocí rozkliknutí "zámečku" v adresním řádku, nebo výrazně zeleným zabarvením adresy při navštívení www stránek zabezpečených EV certifikátem. Současně s autentizací serveru může probíhat i ověření z opačné strany - identifikace klienta vůči  serveru.

SSLmarket - váš partner pro SSL/TLS certifikáty

Společnost ZONER, provozovatel sslmarket.cz nabízí zajištění SSL/TLS certifikátů již od roku 2005. Našim zákazníkům nabízíme profesionální podporu v českém jazyce, nabízíme řešení případných technických problémů. Díky kvalitní a dlouhodobé spolupráci jsme získali nejvyšší partnerské ohodnocení a stali hlavními partnery certifikačních autorit Symantec, Thawte, GeoTrust a RapidSSL pro Českou republiku.

  • podpora 24/7 v češtině
  • technická podpora při problémech
  • tým expertů vyřeší jakýkoliv problém
  • fakturace v Kč
  • 30 denní garance vrácení peněz
  • přehledná česká administrace
  • největší výběr SSL/TLS certifikátů
  • vystavení certifikátu již od 2 minut
  • přegenerování certifikátu ZDARMA
  • nabízíme pouze důvěryhodné SSL/TLS certifikáty

Proč používat SSL/TLS certifikát

SSL/TLS certifikát instalovaný na server má za úkol zabezpečit datový přenos proti "odposlechu" a potvrdit pravost serveru - provozovatele webových stránek. SSL/TLS certifikáty by měl používat každý, kdo shromažďuje prostřednictvím internetových stránek důvěrné údaje (osobní data, hesla, čísla kreditních karet, atd.), současně pokud důvěrné údaje nabízí ke shlédnutí prostřednictvím www stránek či aplikací (různé administrace, kde se vyžaduje přihlášení pomocí hesla) a také každý, kdo chce svým zákazníkům/návštěvníkům stránek sdělit informaci - ANO, tyto stránky provozuje naše společnost, což potvrzuje náš certifikát vystavený důvěryhodnou autoritou.
Dá se říci, že pro svůj projekt by si měl zajistit SSL/TLS certifikát každý, kdo má zájem chránit informace, které proudí mezi prohlížečem uživatele a jeho servery, aby byly chráněny před hackery a dalšími online podvodníky. V případě jakékoliv www stránky vyžadující přístup po zadání hesla by mělo být použití SSL/TLS certifikátů pro zabezpečení serverů samozřejmostí.

Co je to SSL/TLS protokol

SSL/TLS je nekomerční otevřený protokol a v současné době jedna z nejvíce používaných metod pro zabezpečení datových přenosů v rámci internetu mezi serverem s webovou prezentací a prohlížečem (uživatelem). V současné době se využívá verze protokolu 3.3 a nebo protokol TLS (Transport Layer Security) ve verzi 1.2, což je standardizovaný protokol s vlastním RFC. Rozdíly mezi oběma protokoly jsou minimální, proto lze také velice často slyšet o zabezpečení SSL/TLS.

SSL/TLS protokol využívá pro zajištění šifrování přenášených dat a autentizaci serveru digitální certifikáty. To, že jsme připojení na webové stránky zabezpečené pomocí SSL/TLS protokolu, poznáme podle adresy stránky, která obsahuje navíc písmeno „s“, např. https://www.sslmarket.cz/ nebo podle upozornění prohlížeče ikonkou zámečku. Výhodou SSL/TLS protokolu je i to, že po technické stránce jsou servery i prohlížeče na využití připraveny a provozovatel stránek (webmaster) musí pouze zajistit přesměrování na adresu s HTTPS protokolem a vše je prakticky bez problému funkční.

Princip funkce SSL/TLS certifikátů je založen na asymetrickém šifrování, kdy každá z komunikujících stran má dva šifrovací klíče - veřejný a soukromý. Veřejný klíč je možné zveřejnit a pokud tímto veřejným klíčem dojde k zašifrování dat, je zajištěno, že tyto data bude moci rozšifrovat pouze majitel použitého veřejného klíče svým soukromým klíčem (využití pro šifrování). Na druhou stranu, pokud se privátním klíčem zašifrují data, pouze veřejným klíčem je lze rozšifrovat. To by moc nedávalo smysl, jelikož má veřejný klíč každý. Pokud však veřejný klíč nese informaci, že patří konkrétnímu subjektu (společnosti) a toto potvrzení dá důvěryhodná autorita, máme jistotu, že komunikujeme se správným subjektem a ne s podvodníkem (využití pro určení pravosti).