Zprovoznění (aktivace) Code Signing certifikátu na tokenu

V tomto návodu najdete postup k aktivaci certifikátu na tokenu. Token vám pošleme kurýrem po dokončení certifikátu a na tokenu je již certifikát nahrán. Stačí tedy token pomocí obslužné aplikace odemknout.

Průběh objednávky Code Signing OV a Code Signing EV certifikátu

Objednávka Code Signing certifikátu je u CA DigiCert plně automatizovaná. Po dokončení ověření je certifikát nahrán na token a poslán k zákazníkovi. Všechny informace potřebné pro aktivaci certifikátu najdete v administraci SSLmarketu v detailu objednávky (heslo k tokenu, utility).

Aktivace tokenu s Code Signing OV či Code Signing EV certifikátem

Nový token

Po vydání Code Signing certifikátu je token nakonfigurován a spolu s certifikátem poslán kurýrem. Certifikát tedy nedostanete e-mailem a nemusíte ho nikde hledat. Pro použití tokenu v PC potřebujete obslužnou aplikaci SafeNet, kterou najdete zde. Token můžete využít i pro uložení ostatních certifikátů DigiCert, funguje univerzálně.

Po obdržení tokenu doporučujeme změnit jeho heslo, které budete používat pro podepisování. Toto heslo najdete po vystavení certifikátu a odeslání tokenu v administraci certifikátů v detailu objednávky.

Změna hesla v aplikaci Safenet
Změna hesla v aplikaci Safenet

Použití stávajícího tokenu (renew)

Pro uložení Code Signing certifikátu můžete použít i váš stávající token, pokud splňuje normu FIPS 140-2 Level 2. Seznam podporovaných zařízení najdete v objednávce certifikátu a stačí vybrat ten správný.

Pokud máte token svůj, nebo Code Signing certifikát obnovujete, tak po vydání certifikátu provedete jeho import na token utilitou DigiCert Hardware Certificate Installer, kterou si stáhnete zde.

Instalace certifikátu na token pomocí DigiCert Hardware Certificate Installer
Instalace certifikátu na token pomocí DigiCert Hardware Certificate Installer. Initializační kód najdete v detailu objednávky certifikátu.

Při importu je nutné zadat inicializační kód, který najdete v detailu vaší objednávky v SSLmarketu.

Byl tento článek pro vás užitečný?