Zprovoznění (aktivace) Code Signing EV certifikátu

V tomto návodu najdete postup k aktivaci certifikátu na tokenu. Token zasílá CA kurýrem po dokončení certifikátu a na tokenu je již certifikát nahrán. Stačí tedy token pomocí obslužné aplikace odemknout.

Průběh objednávky Code Signing EV certifikátu

Objednávka Code Signing EV certifikátu je u CA DigiCert plně automatizovaná. Po dokončení ověření je certifikát nahrán na token a poslán k zákazníkovi. Všechny informace potřebné pro aktivaci certifikátu najdete v administraci SSLmarketu v detailu objednávky (heslo k tokenu, utility).

Aktivace tokenu s Code Signing EV certifikátem

Nový token

Po vydání Code Signing EV certifikátu je token nakonfigurován a spolu s certifikátem poslán kurýrem. Certifikát tedy nedostanete e-mailem a nemusíte ho nikde hledat. Token je nutné aktivovat v PC za pomocí obslužné aplikace SafeNet, kterou najdete zde. Token můžete využít i pro uložení ostatních certifikátů DigiCert, funguje univerzálně.

Pro aktivaci tokenu budete potřebovat individuální heslo tokenu. Toto heslo najdete po vystavení certifikátu a odeslání tokenu v administraci certifikátů v detailu objednávky.

Po zadání hesla tokenu a za předpokladu instalace aplikace SafeNet (viz odkaz výše) můžete začít Code Signing EV certifikát používat.

Použití stávajícího tokenu (renew)

Pro uložení Code Signing EV certifikátu můžete použít i váš stávající token, pokud splňuje normu FIPS 140-2 Level 2. Seznam podporovaných zařízení najdete v objednávce certifikátu a stačí vybrat ten správný.

Pokud máte token svůj, nebo Code Signing certifikát obnovujete, tak po vydání certifikátu provedete jeho import na token utilitou DigiCert Hardware Certificate Installer, kterou si stáhnete zde.

Při importu je nutné zadat heslo, které najdete v detailu vaší objednávky v SSLmarketu.

Byl tento článek pro vás užitečný?