Zprovoznění (aktivace) Code Signing EV certifikátu

Návod pro stažení Code Signing EV certifikátu na token. Tento postup je třeba vykonat po vystavení Code Signing EV certifikátu, který je uložen na bezpečnostním tokenu. Token zasílá CA kurýrem po dokončení certifikátu.

Průběh objednávky Code Signing EV certifikátu

Code Signing EV certifikát není dosud objednáván jako ostatní SSL/TLS certifikáty, ale jeho objednávky řeší CA manuálně (k integraci dojde během roku 2018). Proto pro dokončení objednávky nevytvářejte žádost o certifikát, CSR. Tu vytvoří přímo certifikační autorita, včetně privátního klíče. Společně s vystaveným certifikátem si poté privátní klíč budete moci stáhnout na token.

Dále vám Code Signing EV nepřijde e-mailem jako ostatní naše SSL/TLS certifikáty. Po objednání certifikátu proběhne ověření, certifikát bude možné z rozhraní CA stáhnout a novému majiteli Code Signing EV certifikátu bude zaslán USB token. Na tomto tokenu bude certifikát uložen a není možné ho exportovat.

Aktivace tokenu

Proces aktivace tokenu a uložení certifikátu na token uvidíte na videu níže. Token je nutné aktivovat v PC za pomocí obslužné aplikace SafeNet, kterou najdete zde.

Pro aktivaci tokenu budete potřebovat výchozí heslo tokenu. Token má výchozí heslo 1234567890 a následně si zvolíte vlastní heslo.

Stažení Code Signing EV certifikátu na token

Certifikační autorita pošle token kurýrem a naše podpora vám pošle přístup do rozhraní Trust Center, kde si certifikát na token stáhnete.

Trust Center certifikační autority

Videonávod

Celý proces aktivace tokenu a uložení certifikátu na token najdete ve videonávodu CA Symantec. Na videu je vidět starší verze uživatelského rozhraní s drobnými odlišnosti, ale postup je prakticky stejný.