Instalace SSL/TLS certifikátu na webový server

Níže naleznete české návody na instalaci SSL/TLS certifikátu pro konkrétní server. Pokud není váš server zahrnut v následujících návodech, naleznete návod v angličtině na portálu podpory dotyčné certifikační autority. Pro vybrané webové servery jsme připravili videonávod, jak vygenerovat CSR a nainstalovat certifikát na server.

Kde najít certifikát pro instalaci

Jakmile je dokončen proces ověření certifikátu, je vygenerovaný SSL/TLS certifikát zaslán na e-mail technického kontaktu, popřípadě jej kdykoliv získáte po přihlášení na váš zákaznický účet.

Apache a instalace SSL/TLS certifikátu

Apache

Apache je nejpopulárnější webový server. Spravuje se přes editaci konfiguračních souborů, které má pro každou doménu (tzv. vhost). Instalace certifikátu se tedy skládá pouze z úpravy konfigurace Apache.


V tomto článku naleznete návod pro vytvoření veřejného klíče (CSR) a instalaci certifikátu na webový server Apache.

Server Apache Tomcat a instalace SSL/TLS certifikátu

Apache Tomcat

Aplikační open source server Apache Tomcat je založen na jazyce Java a využívá pro uložení certifikátů a klíčů Java Keystore. instalace probíhá importem certifikátu do keystoru a úpravou konfigurace serveru.


V tomto článku nápovědy naleznete návod pro instalaci certifikátu na Apache Tomcat webový server.

Server IIS 7 a IIS 6 a instalace SSL/TLS certifikátu

Windows Server 2012

IIS (Internet Information Services) je webový server dostupný na Windows Serveru, nebo je také součástí Windows. Nasazení certifikátu probíhá v grafickém rozhraní (GUI) Windows Serveru a IIS, kde se certifikát používá.


V tomto článku nápovědy naleznete návod pro vytvoření veřejného klíče (CSR) a instalaci certifikátu na IIS 7 a IIS 6 webový server.

Server IIS 8, IIS 10 a instalace SSL/TLS certifikátu

Windows Server 2016

IIS (Internet Information Services) je webový server dostupný na Windows Serveru, nebo je také součástí Windows. Nasazení certifikátu probíhá v grafickém rozhraní (GUI) Windows Serveru a IIS, kde se certifikát používá.


V tomto článku nápovědy naleznete návod pro vytvoření veřejného klíče (CSR) a instalaci certifikátu na IIS 8, IIS 10 webový server.

Server Microsoft Exchange a instalace SSL/TLS certifikátu

Microsoft Exchange

Server Exchange je velmi populárním řešením pro e-maily a groupware; postupem času se spolu s ostatními Microsoft službami přesouvá do cloudu a můžete ho provozovat v čistě cloudové podobě.


V tomto článku nápovědy naleznete návod pro instalaci certifikátu na server Microsoft Exchange 2010 a 2007.

Server Nginx a instalace SSL/TLS certifikátu

Nginx

Nginx je softwarový webový server a reverzní proxy. Pracuje s protokoly HTTP (i HTTPS), SMTP, POP3, IMAP a SSL. Zaměřuje se především na vysoký výkon a nízké nároky na paměť.


V tomto článku nápovědy naleznete návod pro vytvoření veřejného klíče (CSR) a instalaci certifikátu na Nginx webový server.

Kerio Connect (Mail server) a import SSL/TLS certifikátu

Kerio Connect Mail server

Kerio Connect je groupware a poštovní server pro firmy. Instalace SSL/TLS certifikátu je velice jednoduchá a kromě uložení certifikátů na server stačí pouze upravit nastavení v administračním rozhraní.


V tomto článku nápovědy naleznete návod pro instalaci certifikátu na Kerio Connect webový server.

NAS Synology a import SSL/TLS certifikátu

NAS Synology a import SSL/TLS certifikátu

NAS Synology je oblíbené řešení pro ukládání souborů, jejich sdílení, streamování multimediálních souborů a mnoho dalších funkcí. Kromě zmíněných úkolů má Synology integrovaný web server. SSL/TLS certifikát můžete použít jak pro samotný přístup do administrace NASu, nebo pro web na NASu běžící.


V tomto článku nápovědy naleznete návod pro instalaci certifikátu na NAS Synology server. Návod je však obecně platný a lze použít na celé řadě jiných NASů.


Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

Naši certifikovaní pracovníci pro vás v sekci Nápověda připravili nejdůležitější informace týkající se našeho systému SSLmarket a SSL certifikátů obecně.
Nápovědu jsme roztřídili do 6 různých témat, které vám pomohou se zorientovat.

Do nápovědy