Instalace SSL/TLS certifikátu na server

Připravili jsme pro vás české návody k instalaci SSL certifikátu na nejčastěji používané servery včetně Microsoft Exchange. Při instalaci nezapomeňte na intermediate certifikáty, které musí být na serveru nainstalovány pro zajištění plné důvěryhodnosti certifikátu. Přesný postup jak certifikát nainstalovat najdete v následujících krocích.

Instalace SSL/TLS certifikátu na webový server

Instalace SSL/TLS certifikátu na webový server je jednoduchá a po první zkušenosti ji budete určitě perfektně ovládat. U nás najdete návody na celou řadu serverů. Rozcestník a přehled návodů pro webové servery najdete v článku Instalace SSL/TLS certifikátu na webový server.

Instalace intermediate certifikátu na server

Intermediate certifikát je vydavatel certifikátu pro vaši doménu. Zajišťuje důvěryhodnost napojením na kořenový certifikát CA, který je rozšířen ve všech počítačích, mobilech a jiných zařízeních. Jeho absence se může projevit hláškou o nedůvěryhodnosti spojení. Více informací najdete v článku Instalace intermediate certifikátu na server.

Pro správnou funkci certifikátu (zejména na mobilech) nezapomeňte na server naimportovat Intermediate certifikát. Najdete ho v e-mailu s vydaným certifikátem.

Instalace SSL/TLS certifikátu na jiný druh serveru či zařízení

Návody pro poštovní servery i jiná řešení (NASú najdete v přehledu Instalace SSL na webový server. Pokud v tomto seznamu není vaše zařízení zahrnuto, doporučujeme nahlédnout do manuálu či kontaktovat podporu výrobce.

Kontrola instalace SSL/TLS certifikátu

Kontrola výsledku instalace je nezbytným závěrem celého procesu. Přesvědčte se o tom, že certifikát je nasazen správně a vše funguje jak má. K základní kontrole instalace můžete využít náš ověřovač; pro kontrolu celkové úrovně zabezpečení serveru doporučujeme komplexní nástroj SSLlabs Server Test. Více nástrojů pro kontrolu najdete v článku Kontrola instalace.

Zobrazení pečetě certifikátu

Certifikáty vydané našimi certifikačními autoritami umožňují zobrazení pečetě na vašem webu. Kromě nejlevnějších certifikátů RapidSSL jsou pečetě aktivní a po kliknutí zobrazí informace o certifikátu na doméně. Návod a více informací najdete v článku Zobrazení pečetě.


Pomoc s SSL certifikáty

Je toho na vás moc?

Napište nám
info@sslmarket.cz
Kontaktní formulář
Zavolejte nám
+420 511 150 150
Byl tento článek pro vás užitečný?