TLS certifikát pro server Microsoft Exchange (SAN/UC)

Microsoft Exchange je známý server sjednocující firemní komunikaci na nejvyšší úrovni. Vzhledem k jeho zaměření shromažďovat citlivé a důvěrné informace je nutností zabezpečit veškerou komunikaci se serverem a šifrovat spojení mezi ním a klienty. V naši široké nabídce můžete server Microsoft Exchange zabezpečit různými SAN/UC certifikáty.

Termín SAN/UC certifikát označuje TLS certifikát s podporou více doménových jmen, který umožňuje zabezpečit více adres a služeb. U certifikátů DigiCert můžete využít až 250 příplatkových SANů. Tyto certifikáty se vyýborně hodí pro použití na serveru Microsoft Exchange, který typicky vyžaduje několik doménových jmen v jednom certifikátu, kterým pak pokryje všechny služby.

Logo Microsoft Exchange

Využití SAN/UC TLS certifikátu

Certifikát SAN/UC zabezpečí všechny domény a služby využívané serverem Exchange.

  • doménové jméno a netbios jméno serveru (například owa.domena.cz)
  • služba autodiscover, typicky běžící na doméně autodiscover.domena.cz
  • služby OWA, Activesync, Outlook Anywhere či jiná služba používaná serverem (například POP3, IMAP4)

Naše nabízené TLS certifikáty SAN/UC jsou plně ke kompatibilní se serverem Microsoft Exchange. Umožňují zabezpečit všechny potřebné názvy serverů a služeb, které Exchange server využívá. Se SAN/UC certifikátem máte jistotu, že zvolíte správný produkt kompatibilní se serverem Microsoft Exchange a vyhnete se složitému konfigurování serveru.

Microsoft Lync Server (Office Communications Server)

TLS certifikát se SAN/UC je možné využít i na serveru Microsoft Lync (dříve Office Communications Server). Tento server stejně jako Microsoft Exchange využívá pro své služby několik doménových jmen. Po nasazení certifikátu na server Lync bude zabezpečena komunikace v rámci organizace a nikdo nebude moci odposlouchávat probíhající komunikaci.

Doporučené TLS certifikáty pro server Microsoft Exchange

Pro použití na Microsoft Exchange doporučujeme například certifikát Geotrust True BusinessID. Tento certifikát má neomezenou serverovou licenci, takže ho můžete využít krom serveru Exchange i na více serverech.

TLS certifikát Cena od SSLmarket Cena CA Ověření PodporaSAN/UC Vystavení (od) Platnost (roky) Objednat
Ceny uvedené bez DPH.
GeoTrust Standard DV Od 1 727 Kč N/A DV 1-250 2 minuty 1 Koupit
SSL 123 Od 1 633 Kč $149 DV 1-250 10 minut 1 Koupit
GeoTrust True BusinessID Od 3 667 Kč $268 OV 1-250 2 dnů 1 Koupit
Thawte Web Server Od 3 267 Kč $268 OV 1-250 2 dnů 1 Koupit
Symantec Secure Site Od 9 067 Kč $448 OV 1-250 2 dnů 1 Koupit