DV a OV certifikáty začínají podporovat Certificate Transparency

(15. 1. 2016) Certifikáty s doménovým ověřením (DV) a s ověřením organizace (OV) začínají podporovat Certificate Transparency. Publikování záznamů o vydaných certifikátech bylo zatím doménou EV certifikátů; nyní se zvyšuje ochrana všech Symantecem vydaných certifikátů.

Termín uvedení

Certifikáty s ověřením organizace začnou podporovat Certificate Transparency 19. ledna 2016. DV certifikáty potom 29. února 2016.

Pro zapnutí této bezpečnostní funkce není třeba zásah zákazníka - certifikáty se začnou publikovat do logů automaticky. Vydávání certifikátů ani certifikáty samotné to nijak neohrozí.

Co je Certificate Transparency?

Certificate Transparency je funkce, která znamená ochranu uživatele i majitele domény používající certifikáty. Každý Symantecem vystavený SSL certifikát je publikován do logů (záznamů), které spravují nezávislé subjekty a které jsou zrcadleny na více místech. Prohlížeč může zkontrolovat, zda-li byl certifikát publikován v tomto seznamu a zda-li není falešný.
Pro uživatele má Certificate Transparency přínos v ochraně proti Man in the Middle útokům s podvrženým certifikátem. Majitelé domén si v Certificate Transparency logu mohou zkontrolovat, zda někdo nevystavil certifikáty i pro jejich doménu.

Nové intermediate certifikáty

GeoTrust začne používat nové Intermediate certifikáty ("mezilehlé") pro RapidSSL, RapidSSL Wildcard, QuickSSL a QuickSSL Premium produkty. Pro zákazníky SSLmarketu se nic nemění - vždy dostanou příslušný a správný intermediate certifikát spolu se zakoupeným certifikátem. Od SSLmarketu dostanete vše potřebné a nemusíte žádný "CA bundle" hledat.

V případě potřeby se neváhejte obrátit na zákaznickou podporu SSLmarket.