Nový způsob ověřování pomocí DNS a souboru na FTP

(15.3.2017) Od dnešního dne dochází ke změně ve způsobu alternativního ověření pomocí DNS záznamu a souborem na FTP. Přečtěte si o drobných změnách, které je třeba při použití alternativního ověření provést.

CNAME záznam se mění na TXT

Ověření pomocí DNS záznamu dosud fungovalo pomocí typu CNAME. Nyní dochází ke změně a nově bude DNS ověření probíhat přes TXT záznam.

Výhodou je jednodušší nastavení, protože u TXT záznamu pro DNS ověření stačí vyplnit cíl, který dostanete od SSLmarketu. "Levou" stranu nemusíte nastavovat, protože tam je název dané domény.

Soubor pro ověření je nyní .txt

Jednou ze dvou hlavních změn u ověření pomocí souboru je změna typu souboru. Místo HTM souboru se nyní používá soubor TXT.

Druhou novinkou je umístění souboru fileauth.txt. Už ho nebudete nahrávat do rootu webu, ale do složky /.well-known/pki-validation/. Už tedy nebude možné soubor umístit do kořenového adresáře webu.

Kde najít informace pro nastavení?

Stále platí, že informace k nastavení obdržíte e-mailem a též je najdete v detailu objednávky v administraci SSLmarketu.

V případě potřeby nahlédněte do článku nápovědy věnujícímu se uživatelskému účtu SSLmarket, nebo se obraťte na zákaznickou podporu SSLmarket.