Symantec se stal největší certifikační autoritou na světě

(28. 8. 2015) Symantec je největší a nejprestižnější certifikační autoritou na světě; potvrdil to výzkum společnosti Netcraft. Ten pravidelně zkoumá používané SSL certifikáty na internetu. Z jejich celkového počtu byla téměř třetina od Symantecu, u EV certifikátů více než polovina.

Symantec Website Security Platinum partner

Akvizice pomohla dosáhnout vrcholu

Symantec v říjnu 2010 dokončil převzetí části společnosti VeriSign, která se zabývala ověřením a identitou (VeriSign Authentication Services). Touto akvizicí za více než miliardu dolarů získal celou část společnosti VeriSign vydávající SSL certifikáty a Managed Public Key Infrastructure (MPKI), včetně doplňkových služeb jako VeriSign Trust Seal.

Symantec akvizicí CA Verisign získal též certifikační autority Thawte, GeoTrust a GeoTrustu podřazenou CA RapidSSL. Získal významný podíl na trhu SSL certifikátů, který ještě zvětšil.

Nyní patří certifikační autoritě Symantec a dceřiným CA největší podíl na trhu se SSL certifikáty. Markantní převahu má Symantec u nejdůvěryhodnějších produktů - aktuálně drží 53% podíl vydaných EV certifikátů na internetu. Celkově Symantec vydal 30 % všech SSL certifikátů na trhu.

Jaký je přínos pro zákazníka?

Získání majoritního tržního podílu Symantecem je významné pro výběr správného SSL certifikátu, byť to nemusí být na první pohled zřejmé. Potvrzuje to kvalitu produktů a služeb této certifikační autority.

Symantec je dlouhodobě lídrem v oblasti bezpečnosti a daří se mu perfektně splňovat náročná kritéria vydávání SSL certifikátů v souladu s požadavky CAB fóra (jsou nazývány Baseline Requirements) a ostatních standardů, jako například Certificate Transparency od Google.

ZONER software je Platinum Partnerem společnosti Symantec. Tento titul nám byl udělen na základě dlouholeté obchodní spolupráce a vysoké kvality služeb. Pro zákazníky je zárukou, že certifikáty pouze neprodáváme, ale přidáváme k nim přidanou hodnotu a zákaznickou podporu na vysoké úrovni.

Jakou přidanou hodnotu vám přináší naše spolupráce se Symantec najdete na stránce O nás.

O společnosti Symantec

Společnost Symantec (Symantec Corporation) je světová jednička v poskytování bezpečnostních řešení, úložišť a správy systémů. Společnost byla založena v roce 1982 a v současnosti dosahuje ročního příjmu 6,7 miliard dolarů. Společnost sídlí v Kalifornii a tvoří ji přes 20.000 zaměstnanců.

Zdroj: Netcraft, Symantec - World's Largest Certificate Authority

V případě potřeby se jako obvykle neváhejte obrátit na zákaznickou podporu SSLmarket.