Z vystaveného certifikátu nyní snadno vytvoříte PFX

(22.8.2017) V zákaznické administraci SSLmarketu přibyla možnost vygenerování PFX (PKCS12) souboru. Tento často žádaný formát umožňuje snadný import certifikátu na Windows Server, ale používá se i pro podepisování kódu.

Co je to PFX (PKCS12) formát?

Jedná se o formát certifikátu, který je na rozdíl od certifikátů v textové podobě (Base64) binární. Soubor PFX je možné si představit jako ZIP archiv, ve kterém je uložen certifikát spolu se svým privátním klíčem a souvisejícími certifikáty vystavující CA (Intermediate). Obsah je chráněn heslem, bez kterého nejde PFX soubor použít.

Nejčastěji se PFX používá v prostředí Windows Serveru (import/export certifikátů), ale také pro podepisování aplikací (Code Signing). PFX může také sloužit jako záloha certifikátu.

Jak vytvořit PFX soubor z vydaného certifikátu

Po vydání certifikátu najdete v detailu jeho objednávky možnost vygenerování PFX (PKCS12) souboru. Pro jeho úspěšné vytvoření je potřeba vložit privátní klíč k certifikátu a zvolit si heslo, kterým bude PFX soubor chráněn proti zneužití (a které bude nutné pro import nebo používání PFX souboru).

Vygenerování PFX v detailu objednávky

Uložení privátního klíče je starostí majitele certifikátu - i v případě, že jste CSR a privátní klíč generovali u nás. V SSLmarketu vygenerované privátní klíče neukládáme, takže je nutné ho do formuláře pro vytvoření PFX vložit ručně.

PFX je možné vytvořit i manuálně

Tato nová funkce vám ušetří práci, protože nahrazuje vytvoření PFX souboru z jednotlivých klíčů pomocí OpenSSL. Pokud si chcete PFX soubor vytvořit manuálně, pomůže vám náš návod Vytvoření PFX souboru.

Věříme, že tato nová funkce přispěje k vašemu spokojenému využívání služeb SSLmarketu.

V případě potřeby neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu.