Výběr SSL certifikátu podle ověření

SSL certifikáty od certifikačních autorit jsou vystavovány podle předem daných pravidel a doporučení. Aby fungoval princip důvěryhodnosti a byla zajištěna bezpečnost, musí projít každý certifikát ověřovacím procesem, než dojde k jeho vystavení.

Ověřovací proces SSL certifikátů se dělí do tří základních skupin - doménové (DV), organizační (OV) a rozšířené ověření (EV). Na základě vybraného způsobu ověření se odvíjí doba vystavení, zobrazení informací v internetových prohlížečích a také cena za SSL certifikát. V případě že si nebudete vědět rady, naši zkušení pracovníci rádi poradí při výběru vhodného typu SSL certifikátu.

Ověření domény (Domain Validation)

Cenově nejdostupnější SSL certifikáty, které pro svoje ověření používají pouze základní ověření na úrovni domény, kdy je zasílán pouze verifikační e-mail. Obrovskou výhodou DV certifikátů je jejich rychlé vystavení, které může být provedeno během několika minut.

DV SSL certifikáty doporučujeme používat u projektů, kde je kladen důraz na rychlost získání certifikátu, účelnost zabezpečení a výhodnou cenu. Jeho uplatnění je prakticky ve všech oblastech vyžadující SSL komunikaci, převážně však v intranetovém použití, interních systémech nebo u menších webových projektů, kde se nevyžaduje ověření společnosti, pro kterou byl SSL certifikát vystaven.

Přehled nabízených DV SSL certifikátů

SSL certifikát Cena od SSLmarket Cena CA Ověření Podpora SAN/UC Vystavení (od) Platnost (roky) Objednat
Ceny uvedené bez DPH.
SSL 123 1 445 Kč $149 DV NE 10 minut 1-2 Koupit
GeoTrust QuickSSL Premium 1 395 Kč $149 DV 4 10 minut 1-2 Koupit
RapidSSL 395 Kč $49 DV NE 2 minuty 1-2 Koupit

Ověření společnosti (Organization Validation)

SSL certifikáty, u kterých dochází při procesu ověření ke kompletní identifikaci společnosti, pro kterou je SSL certifikát vystaven. Ověření společnosti zdůrazňuje důvěryhodnost provozovatele www projektu, návštěvník má možnost kdykoliv si provozovatele stránek ověřit. Certifikáty jsou poměrně rychle vystavovány, v běžném případě je ověřovací proces dokončen během několika pracovních dnů.

OV SSL certifikáty nachází využití v komerčních webových projektech, jako jsou například e-shopy, rezervační systémy, nebo jakékoliv jiné webové projekty, kde je díky vyššímu stupni ověření SSL certifikátu deklarován provozovatel stránek.

SSL certifikát Cena od SSLmarket Cena CA Ověření Podpora SAN/UC Vystavení (od) Platnost (roky) Objednat
Ceny uvedené bez DPH.
Web Server 2 645 Kč $199 OV 1-250 2 dnů 1-2 Koupit
Secure Site 6 245 Kč $399 OV 1-250 2 dnů 1-2 Koupit
True BusinessID 2 495 Kč $199 OV 4-250 2 dnů 1-2 Koupit

Rozšířené ověření (Extended Validation)

EV SSL certifikáty nabízejí uživatelsky nejbezpečnější formu komunikace, neboť zabezpečené webové stránky jsou v prohlížečích jednoznačně identifikovány výraznou zelenou barvou adresního řádku s informacemi o společnosti a certifikační autoritě. Získáním EV SSL certifikátu každý provozovatel webového projektu deklaruje, že mu záleží na internetové bezpečnosti a že chce patřit mezi top společnosti využívající tyto certifikáty.

SSL certifikát s rozšířeným ověřením (EV) nachází využití u projektů s požadavkem na nejvyšší stupeň důvěryhodnosti, typicky v bankovním a finančním sektoru a ve všech webových projektech, kde je kladen požadavek na nejvyšší stupeň ověření a zabezpečení.

SSL certifikát Cena od SSLmarket Cena CA Ověření Podpora
SAN/UC
Vystavení
(od)
Platnost
(roky)
Objednat
Ceny uvedené bez DPH.
GeoTrust True BusinessID EV 4 245 Kč $299 EV 4-250 7 dnů 1-2 Koupit
Thawte Web Server EV 4 350 Kč $299 EV 1-250 4 dny 1-2 Koupit
Symantec Secure Site EV 15 645 Kč $995 EV 1-250 5 dnů 1-2 Koupit
Symantec Secure Site Pro EV 24 245 Kč $1499 EV 1-250 5 dnů 1-2 Koupit