Thawte Code Signing Objednat

Jedná se o specializovaný certifikát od společnosti Thawte, který umožňuje vývojářům a softwarovým firmám přidat k jejich aplikaci distribuované přes internet digitální podpis. Jakákoliv změna kódu při distribuci k zákazníkovi je díky podepsání zjištěna a aplikace bude označena za nedůvěryhodnou. Podepsáním aplikace pomocí Thawte Code Signing certifikátu budou mít uživatelé jistotu, že získaný software pochází jednoznačně od společnosti, která jej vytvořila.

OV certifikát uložen v PC
1 Název firmy
podpora SANů
2 dnů doba vystavení
100% důvěryhodnost
 • Cenaod 3 967 Kč
 • Platnost1-3 roky
 • Zabezpečení Desktop a mobilní aplikace
 • Důvěryhodnost všechny počítače a mobily
 • Algoritmus veřejného klíče RSA
 • Symetrické šifrování256 bitů
 • Délka veřejného klíče2.048 (3.072/4.096) bitů
 • Kořenová CADigiCert Global G2
 • Garance vrácení peněz30 dní
 • Přegenerování certifikátuzdarma
 • Možnost přidání více doménneumožňuje
 • Privátní klíč na tokenune

Doporučené použití certifikátu

Certifikát nachází své využití především u vývojářů a softwarových firmách, které vyžadují mít své aplikace distribuované přes internet digitálně podepsané.

Ceník Thawte Code Signing certifikátu

Certifikát Thawte Code Signing byl nahrazen certifikátem DigiCert Code Signing. Pokud máte Thawte Code Signing a potřebujete ho prodloužit, doporučujeme kontaktovat naši podporu.

Zobrazení certifikátu

Po spuštění aplikace, podepsané THAWTE CodeSigning certifikátem, je zobrazena úvodní informace o spouštěném souboru, ale především je zobrazena informace o důvěryhodnosti společnosti, kterou byla aplikace digitálně podepsaná. V detailu je možné zjistit datum podepsání aplikace, podrobnosti o certifikační autoritě, atd.

Detail certifikátu Thawte Code Signing

FAQ - nejčastější dotazy

Podpis aplikace je nutný pro její distribuci - bez ní není možné vydávat mobilní aplikace a aplikace pro desktop by blokoval operační systém a vůbec je nespustil. Podepisování aplikací je tedy pro jejich distribuci nevyhnutelné.

Na platformě Windows se důvěryhodnost reputace určuje pomocí SmartScreen filtru. Dříve byl součástí Internet Exploreru, dnes je přímo součástí Windows. Po podepsání a vydání aplikace trvá určitou dobu, než se tato reputace vytvoří. Systém Windows ji tedy může chtít blokovat i s digitálním podpisem. Řešením takového problému je pak pouze použití podpisu s Code Signing EV certifikátem, jehož podpis je ve Windows vždy důvěryhodný a k blokování nedojde.

Obecně platí, že digitální podpis aplikace jako takový nezaručuje bezproblémové spuštění pro uživatele. Například Java applety vyvolávají bezpečnostní varování už z povahy své platformy, která není považována za příliš bezpečnou.
Podpis je možné provádět na jakékoliv platformě, která to umí. Podepisování probíhá přes nástroje dané vývojové platformy a v nich se odkazuje na úložiště obsahující certifikát, nebo na konkrétní soubor (PFX).
Code Signing certifikát může podepisovat kód a aplikace pro všechny platformy, není vázán na jednu. Typické použití je pro Microsoft Authenticode, ale můžete s ním podepisovat i aplikace pro Javu.

Z pohledu vývojového prostředí je to opět lhostejno - certifikát Code Signing bude fungovat s každým vývojovým prostředím, které podporuje podepisování aplikací a kódu. Ve Windows se typicky používá nástroj Signtool, který je součástí Windows SDK.

Jediná výjimka je u Code Signing EV certifikátu - tento typ certifikátu potřebuje pro podpis podpůrnou aplikaci Safenet, která je dostupná pro Windows, Linux a MacOS.